ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Березень 2016

Навчання працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції виконавчих апаратів районних рад, міськвиконкомів

21-22 березня у центрі проводився семінар-навчання «Застосування антикорупційного законодавства в органах місцевого самоврядування» працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції виконавчих апаратів районних рад, міськвиконкомів. Цим семінаром завершився цикл запланованих центром спеціалізованих навчань з антикорупційної тематики у першому кварталі.

Метою проведення семінару було ознайомлення працівників уповноважених підрозділів із новаціями в законодавстві щодо боротьби з корупцією для запобігання корупційних діянь та успішного виконання своїх обов’язків працівниками уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Всього навчанням на семінарі охоплено 23 слухачі.

В ході проведення занять з тематичними роз’ясненнями виступили викладачі-практики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, фахівці облдержадміністрації, Державної пенітенціарної служби України в області, Івано-Франківської обласної прокуратури, центру підвищення кваліфікації. Слухачі семінару мали можливість не лише послухати цікаві і змістовні доповіді, обмінятися досвідом, а й поставити питання та отримати на них компетентні відповіді.

Підбиваючи підсумки навчання слухачі, отримали методичні рекомендації підготовлені до вимог чинного законодавства щодо заповнення декларацій про майно, витрати та зобов’язання фінансового характеру, які щорічно подаються державними службовцями і посадовими особами місцевого самоврядування до 1 квітня. 

Завершення першого тижня циклу навчань за професійною програмою для сільських, селищних голів

14-18 березня у центрі проводилося  навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для сільських, селищних голів. Цим навчанням завершився цикл занять першого тижня навчання для семи груп, якими було охоплено 179 слухачів.

Відповідно до плану-графіка для даної категорії слухачів другий тиждень навчання заплановано провести за таким графіком:

·       16-20 травня (І група);

·       23-27 травня (ІІ група);

·       06-10 червня (ІІІ група);

·       05-09 вересня (ІV група);

·       12-16 вересня (V група);

·       19-23 вересня (VІ група);

·       26-30 вересня (VІІ група).

Під час навчання сільські, селищні голови ознайомилися з правовими засадами діяльності органів місцевого самоврядування; змінами до Конституції України в частині децентралізації; положеннями сучасного антикорупційного законодавства; процедурою об’єднання територіальних громад, змінами у податковому і земельному законодавствах України. Програма першого тижня навчання включала також питання проведення мобілізаційної роботи, цивільного захисту населення та багато інших тем, які знадобляться у подальшій роботі новообраних очільників територіальних громад.

До роботи зі слухачами запрошені управлінці-практики із обласної ради, місцевих і територіальних органів виконавчої влади, викладачі-практики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу і Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника.

Для самостійної роботи  сільські, селищні голови отримають випуск 1/16, із серії «Електронна бібліотека» навчально-методичні матеріали підготовлені центром і «Довідник для сільського та селищного голови», який центр отримав за сприянням  Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. 

Навчання працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції ОДА та РДА

10-11 березня у центрі проводилося навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі «Застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади» працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації та райдержадміністрацій. Навчанням охоплено 27 слухачів.

Програма семінару включала питання запобігання корупції в органах державної влади, відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру, конфлікту інтересів на державній службі, на службі в органах місцевого самоврядування, організації роботи уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції в структурних підрозділах облдержадміністрації та райдержадміністрацій, підготовки інформації та звітів про роботу щодо запобігання корупції в юридичних особах.

До програми семінару увійшло практичне заняття з практики розгляду справ щодо застосування антикорупційного законодавства в області, для проведення якого запрошено Данилишина В. В. – начальника відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення обласної прокуратури. Слухачі брали активну участь в обговоренні поставлених  питань, заняття проходило у формі дискусії.

Для слухачів центром підготовлені методичні рекомендації відповідно до вимог чинного законодавства щодо заповнення декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру. 

Навчання з питань соціальної роботи із  сім’ями та особами, які постраждали від торгівлі людьми

10 – 11 березня 2016 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить тематичний короткостроковий семінар «Соціальна робота із  сім’ями/особами, які опинилися у складних життєвих обставинах і постраждали від торгівлі людьми» для спеціалістів районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (навчається 20 слухачів).

Семінар проводиться з метою забезпечення у зазначеної категорії слухачів необхідного рівня знань щодо особливостей організації та проведення соціальної роботи з сім’ями та особами, які опинилися у складних життєвих обставинах і постраждали від торгівлі людьми. Програма семінару розроблена на виконання наказу Мінсоцполітики від 16 серпня 2013 року № 508 та листа Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від  18 лютого 2016 року № 01-10/103.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару спільно із задіяними викладачами семінару розроблено випуск 3/16 електронної бібліотеки центру «Соціальна робота із  сім’ями/особами, які опинилися у складних життєвих обставинах і постраждали від торгівлі людьми».

Засідання круглого столу з обміну досвідом роботи місцевих органів виконавчої влади області

3 березня в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій завершився тематичний короткостроковий семінар «Управління змінами в умовах реалізації реформи децентралізації влади в Україні», який проводився за сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН).

Слухачами семінару були керівники апаратів районних державних адміністрацій та керуючі справами виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення.

В останній день роботи семінару під головуванням керівника апарату обласної державної адміністрації Валерія Крецула відбулося засідання круглого столу з обміну досвідом  між самими учасниками семінару, які поділилися з колегами власними напрацюваннями щодо вирішення актуальних питань місцевого значення у районах та містах області. Зокрема жваве зацікавлення в учасників засідання викликали повідомлення  про реалізацію інтегрованої програми «Робота у віддаленому селі» (керівник апарату Косівської райдержадміністрації Василь Книш), «Висвітлення роботи райдержадміністрації на її офіційному сайті» (керівник апарату Тисменицької райдержадміністрації Ярослав Татарин), «Організація роботи із зверненнями громадян» (керівник апарату Рогатинської райдержадміністрації Олег Стружанський), «Проведення виїзних засідань колегії райдержадміністрації» (керівник апарату Верховинської райдержадміністрації Василь Бровчук).

У засіданні  також взяли участь заступник керівника апарату-начальник управління з організаційної роботи апарату обласної державної адміністрації Ігор  Тукало та голова обкому профспілки працівників державних установ Ніна Гушпіт.

Валерій Крецул при завершенні семінару охарактеризував сучасні проблеми реалізації державної політики в області, узагальнив обмін досвідом практичної роботи між слухачами і підбив підсумки навчання.

Навчання з питань прав та інтересів дітей

01-02 березня 2016 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить тематичний короткостроковий семінар «Захист прав та інтересів дітей» для працівників служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів (перша група) (навчається 23 слухачів).

Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх соціального захисту, захисту житлових та майнових прав дітей,  взаємодії кримінальної поліції у справах дітей зі службами у справах дітей, соціально-правового захисту дітей (осіб), які переселилися з території проведення АТО.

Відповідно до плану-графіка центру на 2016 рік семінар на зазначену тему запланований ще для однієї групи слухачів. 

Актуальний семінар з питань децентралізації влади та реформування державної служби 

1-3 березня Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) проводить тематичний короткостроковий семінар «Управління змінами в умовах реалізації реформи децентралізації влади в Україні».

Метою семінару є  надання знань та умінь, необхідних  державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування  для ефективної  організації роботи місцевих органів виконавчої влади та налагодження їх взаємодії з органами місцевого самоврядування в умовах сучасного стану реформування державного управління і  державної служби. 

Цільова група учасників включає керівників апаратів районних державних адміністрацій, керуючих справами виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення та керівних працівників апарату обласної державної адміністрації.

Програма семінару охоплює питання децентралізації влади в Україні, реформування адміністративно-територіального устрою держави, реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,  виконання окремих повноважень місцевих органів виконавчої влади, впровадження нового законодавства про державну службу, організації роботи щодо запобігання і протидії корупції у місцевих органах влади, а також окремі питання менеджменту у державних установах та управління персоналом.

Слухачі семінару взяли участь у зустрічі на тему «Реформування державної служби в Україні» з головою Національного агентства України з питань державної служби Костянтином Ващенком.

Заняття для слухачів семінару проводять керівники структурних підрозділів апарату обласної державної адміністрації та науково-педагогічні працівники магістратури державної служби Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.