ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Квітень 2015

Навчання з питань сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму

 

28 квітня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався дводенний короткостроковий тематичний семінар «Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму» для працівників районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, які ведуть питання розвитку туризму.

Семінар проводиться на виконання регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011 – 2015 роки, затвердженої рішенням Івано-Франківської обласної ради від 24.03.11 № 74-4/2011 та з метою забезпечення у працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо нормативно-правових актів, інших інструктивних документів, які регулюють процес планування та здійснення регіонального розвитку сфери туризму в Карпатському регіоні, як перспективи для соціально-економічного розвитку територіальних громад і районів області.

Для ефективного засвоєння знань слухачі семінару отримали випуск 62 (Кейван О.І.) з серії «Навчально-методичні матеріали» «Сільський туризм як форма підприємництва у сільській місцевості», а також наданий викладачем семінару Гасюк Н.П. роздатковий матеріал з питань туристичних послуг «Знаки туристичні активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування».

Правові аспекти діяльності місцевих органів виконавчої влади

 

28 квітня 2015 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено навчання на дводенному  тематичному короткострокову семінарі для керівників і спеціалістів юридичних відділів  облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів на тему «Правові аспекти діяльності місцевих органів виконавчої влади», де  навчанням було охоплено всього  18 слухачів.

У відкритті семінару взяла участь і виступила перед слухачами Зрайко Олеся Іванівна, заступник начальника юридичного відділу Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Для проведення занять семінару запрошені викладачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та спеціалісти-практики Головного територіального управління юстиції в області, департаменту соціальної політики та  юридичного відділу облдержадміністрації, головного управління Держземагентства в області.

Програма семінару передбачає проведення «круглого столу» на тему «Контроль і нагляд за виконанням законів у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Судова практика з розгляду справ щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» за участю представників правоохоронних органів, що здійснюють в межах повноважень заходи щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом чи фінансування тероризму.

А також для слухачів семінару підготовлено випуск 86/15 серії «Довідково-інформаційні матеріали»  Забезпечення доступу до публічної інформації, автором якого є Шотурма Н.В., начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, магістр державної служби.

Діяльність та функціональні обов’язки державних соціальних інспекторів

 

27 квітня 2015 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар для працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів на тему «Діяльність та функціональні обов’язки державних соціальних інспекторів». Програма семінару стосувалась змін чинного законодавства України з питань здійснення діяльності та виконання функціональних обов’язків державними соціальними інспекторами бюджетних установ, а також щодо контролю за умовами утримання дітей та цільовим використанням коштів сім’ями опікунів, піклувальників та усиновлювачів дітей.  Навчанням охоплено 20 слухачів.

Перед слухачами виступили фахівці-практики управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служби у справах дітей облдержадміністрації.

Концепція реформування оплати праці в Україні

 

24 квітня 2015 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар для працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів на тему «Концепція реформування оплати праці в Україні». Метою проведення семінару є надання необхідного рівня знань законодавства з питань реформування та оподаткування оплати праці працівників бюджетних установ. Навчанням охоплено 23 слухачів.

Перед слухачами виступили фахівці-практики управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, Головного управління Державної фіскальної служби в області та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Навчання з підготовки працівників до здійснення соціального супроводу сімей

 

21 квітня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг, у тому числі першої психологічної допомоги» для працівників районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (навчається 26 слухачів).

Семінар проводиться на виконання соціальних ініціатив Президента України та пріоритетних завдань Міністерства соціальної політики України з метою упорядкування професійної діяльності  соціальних працівників,  її удосконалення на основі  етичних  норм  і  вимог, якими  мають керуватися  на  практиці соціальні  працівники  для забезпечення  відповідного рівня  фахової   відповідальності та високої   якості  надання  соціальних  послуг. З минулого року  до уразливих категорій сімей, які першочергово потребують соціальної підтримки, додались сім’ї мобілізованих і учасників антитерористичної операції та сім’ї,  що переселилися з Донецької та Луганської областей.

З метоюефективного засвоєння знань для слухачів семінару спільно із залученими  до проведення занять викладачами для слухачів розроблено випуск 4/15 електронної бібліотеки центру «Виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг, у тому числі першої психологічної допомоги».

Навчання працівників структурних підрозділів ОДА, РДА та МВК

 

17 і 20 квітня 2015 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено два навчання на тематичних короткострокових семінарах для працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів на теми «Колективно-договірне регулювання у сфері трудових відносин» та «Роль соціального діалогу у розвитку європейської соціальної моделі, забезпечення збалансованості інтересів працівників, роботодавців і органів влади." Навчанням охоплено    45 слухачів.

Програми тематичних семінарів стосувалась питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин та укладання колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях, ролі соціального діалогу у забезпеченні збалансованості інтересів працівників, роботодавців і органів влади.

Перед слухачами виступили фахівці-практики управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації, Ради професійних спілок області та обласного громадського об’єднання організацій роботодавців.

В області відбуваються кущові виїзні семінари з питань розробки і втілення проектів розвитку місцевого самоврядування

 

На виконання розпорядження голови обласної ради від 24.02.2015 року №125-р «Про оголошення обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування» виконавчим апаратом обласної ради спільно з обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (далі – центр)  та Західноукраїнським ресурсним центром (м. Львів) у другому кварталі поточного року проводяться кущові виїзні одноденні тематичні семінари «Реалізація проектів розвитку місцевого самоврядування». Програма зазначеного семінару  охоплює питання роз’яснення вимог до розробки та реалізації проектів і програм розвитку місцевого самоврядування відповідно до умов шостого обласного

конкурсу, а також відповідно до вимог надання міжнародної технічної допомоги.

Відкриття циклу таких семінарів відбулося 16 квітня у м. Рогатині за сприяння Рогатинської районної ради та Рогатинської районної державної адміністрації. У семінарі взяли участь посадові особи  місцевого самоврядування Рогатинського і Галицького районів та міста Бурштина. У відкритті семінару взяли участь голова Рогатинської районної ради Володимир Штогрин, голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький, голова Рогатинської райдержадміністрації Надія Цимбаліста, Рогатинський міський голова Володимир Гусак і директор центру Богдан Волошинський. Заняття на семінарі проводили заступник начальника забезпечення моніторингу обласних програм та аналізу бюджету виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк і тренер Західно-українського ресурсного центру Левко Довган. Учасники семінару отримали комплект методичних матеріалів для самостійної роботи над проектами.

Протягом квітня – травня в області відбудеться вісім таких семінарів, взяти участь у яких зможуть посадові особи  місцевого самоврядування усіх районів і міст обласного значення.

Навчання з питань здійснення контролю та моніторингу у місцевих органах виконавчої влади

 

15 квітня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався триденний короткостроковий тематичний семінар «Здійснення контролю та моніторингу у місцевих органах виконавчої влади» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, які ведуть питання контролю за виконанням документів. В групі навчається 26 слухачів.

Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо організації діяльності з питань контролю та моніторингу у місцевих органах влади.

До проведення занять залучені провідні науково-педагогічні працівники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, фахівці управління внутрішнього аудиту, загального документообігу та контролю, відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації, виконавчого апарату обласної ради.

Навчання з питань лідерства і формування команди

 

06 – 08 квітня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить тематичний семінар «Лідерство і формування команди» для працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад, виконавчих комітетів міських рад. Навчається 22 слухачів.

Семінар проводиться на виконання Програми заходів щодо розвитку лідерства в Івано-Франківській області на 2013 – 2015 роки та з метою поглиблення у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування теоретичних знань про політичне лідерство, психологічний феномен лідерства і керівництва, основні компетенції лідера;  формування практичних навиків управління колективом, набуття і оволодіння індивідуальними та груповими навичками успішного менеджменту, напрацювання власного стилю ефективного керівництва в процесі організації управлінської діяльності.

До проведення занять залучені провідні науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Зокрема, заняття проводять Д.І. Дзвінчук, декан факультету технічного перекладу та документознавства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор філософських наук, професор, професори  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: З.С. Карпенко, завідувач кафедри педагогічної та вікової психології, доктор психологічних наук та І.С. Монолатій, професор кафедри політології, доктор політичних наук.

Для ефективного засвоєння знань слухачі семінару отримали випуск 51 з серії «Навчально-методичні матеріали» «Лідерство в управлінській діяльності», розроблений викладачами, задіяними на семінарі, Д. Дзвінчуком та В. Кушнірюком, а також навчальний посібник, автором якого є Л. Довган «Побудова команди. Лідерство. Переваги та вирішення конфліктів», наданого партнерами із Західноукраїнського ресурсного центру.

Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільсьтва

 

06 квітня у центрі розпочалось навчання на трьохденному тематичному короткостроковому семінарі «Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, які ведуть питання консультацій з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства.

У відкритті семінару взяли участь і виступили перед слухачами:

Дебенко Ігор Богданович – директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, кандидат політичних наук;

Ковальчук Володимир Дмитрович – перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в області, заслужений юрист України, депутат обласної ради.

Для проведення занять семінару запрошені викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та спеціалісти-практики Головного територіального управління юстиції в області, управління молоді і спорту облдержадміністрації,  департаменту соціальної політики та департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Для ефективного засвоєння знань слухачів семінару підготовлено збірник наукових статей «Участь громадськості у реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства», автором якого є Шотурма Н.В., начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, магістр державної служби.