ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Січень 2014 рік

Звіт про виконану роботу працівниками центру за січень 2014 року

Навчальні заняття в центрі розпочалися 23 січня 2013 року. У січні 2014 року центром проведено всі 3 (три) планові навчання, в яких взяли участь 62 слухачі (план - 64), тобто планові показники за кількістю навчань виконано на 100,0 відсотків, а за кількістю слухачів – на 96,9 відсотка.

В січні 2014 року центром проведено одне навчання на тематичному короткостроковому  семінарі "Правове регулювання земельних відносин" для 15 (план - 25 осіб) для сільських, селищних голів, землевпорядників виконавчих комітетів сільських, селищних рад, одне навчання на тематичному короткостроковому семінарі "Надання адміністративних послуг" для 21 (план - 19 осіб) для керівників районних міських центрів надання адміністративних послуг та одне навчання на тематичному короткостроковому семінарі "Вровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах" для 26 (план - 20 осіб) для молодих працівників райдержадміністрацій – переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» попередніх років. Семінар "Вровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах" проведено за сприяння і фінансової підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні (ФРН).

В зазначених навчальних заходах взяли участь 28 посадовців віком до 35 років або 45,2 відсотка від загальної кількості слухачів центру у січні 2014 року.

До викладання у центрі в січні 2014 року залучено 13 викладачів, в тому числі 1 професор, доктор наук, 2 кандидати наук з державного управління, 1 магістр з державного управління. Протягом звітного періоду заняття в центрі проводили 2 науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, 10 працівників органів влади та 1 іноземний викладач.

Протягом січня заняття у центрі проводили науково-педагогічні працівники Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, керівники та провідні фахівці головного управління Держземагентства в області, Управління державної служби Головного управління державної служби України в області, референт Фонду Ганса Зайделя (ФРН), а також 2 штатні працівники центру.

Для методичного забезпечення навчального процесу у січні центром розроблено та видано випуск 1/14 електронної бібліотеки "Правове регулювання земельних відносин" для слухачів однойменного тематичного короткострокового семінару. Всього в січні  центром видано слухачам 24 примірники електронних видань.

Центр виступив ініціатором проведення інформаційно-комунікативного заходу, присвяченого Дню Соборності та Свободи України, і 22 січня 2013 року центром спільно з Чернігівським та Миколаївським обласними центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю науковців, працівників місцевих органів державної влади та працівників центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації,  представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій трьох областей проведено міжрегіональну відео-конференцію «Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє».

За період січня 2014 року центром розроблено 3 нових програми: тематичних постійно діючих семінарів «Надання адміністративних послуг» для керівників та спеціалістів районних, міських центрів надання адміністративних послуг; «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах» для молодих працівників районних державних адміністрацій; тематичного короткострокового семінару «Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» і оновлено 2 наявні програми – програму тематичного короткострокового семінару «Правове регулювання земельних відносин» для сільських, селищних голів, спеціалістів-землевпорядників виконавчих комітетів сільських, селищних рад та професійну програму підвищення кваліфікації секретарів сільських та селищних рад.

 

Європейський досвід менеджменту і лідерства у державних органах

Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) у січні 2014 року розпочав реалізацію мініпроекту міжнародної технічної допомоги «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах», який триватиме протягом першого півріччя.

Метою проекту є сприяння професійному розвитку державних службовців – працівників районних державних адміністрацій. Програма навчань охоплює питання удосконалення державного управління у демократичній державі, практичних аспектів лідерства, управління персоналом і підходів до формування команди у місцевих органах виконавчої влади, адаптації європейського досвіду менеджменту у державній установі в Україні.

 Цільова група учасників проекту включає  учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2011-2013 років та конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

Протягом пяти місяців учасники навчатимуться на тематичному постійно діючому семінарі, який складається з циклу семінарів на теми:

·     Управління персоналом;

·     Організація роботи в команді та управління;

·     Управління часом та самоорганізація.

29 – 31 січня 2014 року у рамках цього проекту центр проводить перший семінар на тему  «Управління персоналом».

Слухачі семінару знайомляться з досвідом менеджменту у системі органів державного управління у Федеративній Республіці Німеччині і, зокрема, у землі Баварія, вчаться застосовувати міжнародний досвід публічного адміністрування на своїх робочих місцях.

Заняття за тематикою теоретичних і практичних аспектів державного  управління у Федеративній Республіці Німеччині проводить доктор Юрген Вальхсхьофер, який має чималий досвід як наукової і викладацької, так  і  практичної  роботи  управлінця (впродовж  18 років був бургомістром міста Дінкельсбюль у Баварії).

Відкрився семінар тематичною дискусією «Розвиток лідерства на державній службі», яку провели начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в області, кандидат наук з державного управління Світлана Онищук і директор центру Богдан Волошинський.  Вступну лекцію-дискусію на тему «Публічне адміністрування: світовий і вітчизняний досвід» прочитав слухачам директор Інституту післядипломної освіти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор економічних наук, професор Віктор Петренко.

Навчання з питань правового регулювання земельних відносин

27 січня 2014 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Правове регулювання земельних відносин» для сільських, селищних голів, спеціалістів-землевпорядників виконавчих комітетів сільських, селищних рад.

До викладання на цьому семінарі запрошені викладачі – практики, фахівці Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області. З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару спільно зі спеціалістами управління розроблено інформаційний диск електронної бібліотеки центру 1/14 «Правове регулювання земельних відносин», який містить зміни в нормативно-правовій базі, а також навчально-методичні матеріали у вигляді роз’яснень та публікацій провідних науковців з питань регулювання земельних відносин в Україні.

Відповідно до плану-графіка центру в І кварталі 2014 року семінар з питань правового регулювання земельних відносин запланований для п’ятьох груп сільських, селищних голів, спеціалістів-землевпорядників виконавчих комітетів сільських, селищних рад.

У першій групі навчаються 15 слухачів.

Навчання з питань надання адміністративних послуг

Після завершення Новорічних та Різдв’яних святкувань в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відновлено навчальний процес. Одним із перших навчань у 2014 році став тематичний постійно діючий семінар «Надання адміністративних послуг» для керівників районних, міських центрів надання адміністративних послуг, який проводився 23 січня 2014 р. на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України від 30 серпня 2013 року № 26788/3/1-13 щодо підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань надання адміністративних послуг.  

В рамках семінару фаховими викладачами були проведені лекційні, практичні заняття, а також лекції-презентації. Основні заняття цього семінару провів запрошений викладач з Дніпропетровська – Літвінов Олексій Володимирович, начальник відділу координації, маркетингу та моніторингу наукових досліджень Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат наук з державного управління. Слухачі семінару мали змогу ознайомитися з оперативною інформацією щодо змін в законодавчому полі, з іноземним досвідом надання адміністративних послуг, а також обмінятися власним досвідом роботи.

Семінар став початковим навчальним заходом в запланованому циклі навчань фахівців районних, міських центрів надання адміністративних послуг у 2014 році. Навчанням був охоплений 21 слухач.

ВЕБ-КОНФЕРЕНЦІЯ «СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ, СУЧАСНІ ВИКЛИКИ, ПРОГНОЗИ НА МАЙБУТНЄ»

22 січня 2014 року Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій взяв участь у проведенні веб-конференції  «СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ, СУЧАСНІ ВИКЛИКИ, ПРОГНОЗИ НА МАЙБУТНЄ», приуроченої до відзначення Дня Соборності та Свободи України.

Конференція організована Івано-Франківським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю Миколаївського та Чернігівського центрів.

 Мета конференції: аналіз історичного досвіду державотворення в Україні протягом ХХ століття, оцінка сучасних тенденцій поглиблення політичної кризи і ризиків порушення   територіальної цілісності держави, а також пошук шляхів відновлення політичної стабільності і нейтралізації загрози сепаратизму, прогнозування розвитку процесів державотворення в Україні у ХХІ столітті.

У конференції взяли участь науковці – історики і політологи, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій Івано-Франківська, Чернігова та Миколаєва.

Від Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій у відеоконференції взяли участь:

Волошинський Богдан Іванович  –  директор центру, магістр державного управління,

Монолатій Іван Сергійович – викладач центру, доктор політичних наук,  професор кафедри політології Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету  імені Василя Стефаника, дійсний член Академії наук вищої школи,

Адамович Сергій Васильович – професор кафедри теорії та історії держави і права Юридичного інституту Прикарпатського національного університету  імені Василя Стефаника, доктор історичних наук, депутат Івано-Франківської обласної ради,

Онищук Світлана Василівна – начальник Управління державної служби Головдержслужби України в області, кандидат наук з державного управління,

Мацюк Ірина Тарасівна – начальник відділу звязків з громадсько-політичними обєднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Учасники конференції обговорили історичні та політологічні аспекти дослідження соборності нашої держави, а також перспективи державотворення в Україні. Актуальною також була дискусія  про взаємодію регіональних управлінських та інтелектуальних еліт, діячів науки і культури, окремих фахових груп, представників громадськості щодо запобігання розколу держави, зміцнення єдності і територіальної цілісності Української держави, консолідації української політичної нації, участі нашої держави у процесі європейської інтеграції.

Весела коляда у центрі

Різдвяні дзвоники проголошують добру новину на весь світ. Ось і до центру 10 січня 2014 року традиційно завітав веселий гурт колядників дитячої музичної школи № 1 «Дзвоники» під керівництвом Божени Куцій.

Аудиторії центру, де проходять навчання дорослі посадовці, наповнилися дзвінкими переливами дитячих голосів, які освятили різдв’яною колядою стіни центру, даруючи всім радість, тепло і втіху. Колектив центру щиро стрів цих бажаних гостей, з вдячністю вітаючи дитячий колектив. Віримо, що тепла атмосфера, подарована дитячим хором, пануватиме увесь наступний рік.

З новим Роком!   Христос Народився!