ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Червень 2013

Веб-конференція

27 червня Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій взяв участь у проведенні веб-конференції «Регіональний досвід розвитку лідерства на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування», приуроченої до відзначення Дня Конституції України та завершення навчальної діяльності регіональних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій у першому півріччі 2013 року.
Конференція організована спільно з Запорізьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій у рамках міжрегіональної співпраці відповідно до Угоди про співробітництво між Івано-Франківською та Запорізькою обласними державними адміністраціями.
У конференції взяли участь працівники та викладачі Івано-Франківського та Запорізького центрів.
Учасники конференції обговорили такі питання:
· Підсумки навчальної діяльності у першому півріччі 2013 року та обмін набутим досвідом з питань впровадження нових форм роботи.
· Досвід розробки та реалізації регіональних програм розвитку лідерства на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.
· Досвід обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій щодо проведення другого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» та конкурсного відбору кандидатів на зарахування до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»: напрацювання та шляхи вдосконалення.
Від Івано-Франківського обласного центруперепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій доповіді з цих проблем представили директор центру Богдан Волошинський та заступник директора центру Любомир Бойчук.
Учасники конференції обговорили також напрямки подальшого розвитку традиції співпраці Івано-Франківського і Запорізького обласних центрів у сфері професійного навчання управлінських кадрів, налагодження творчих контактів між працівниками і викладачами центрів.

Підсумки проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець"

За результатами засідання організаційного комітету з проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" в Івано-Франківській області до участі у ІІ турі були допущені 44 державних службовці – переможці І туру Конкурсу.
У змаганнях ІІ туру Конкурсу, що відбулися на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій протягом 10-14.06.13 взяли участь 33 державних службовця. 
14червня відбулося підсумкове засідання організаційного комітету на якому визначено переможців та лауреатів II туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець", а саме:
- переможцем у номінації "Кращий керівник" серед державних службовців Івано - Франківської облдержадміністрації: 
- Носенко Галину Степанівну – заступника начальника управління тваринництва, бджільництва, рибництва, економіки, прогнозів та переробки – начальник відділу економіки, прогнозів та переробки Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
- лауреатом у номінації "Кращий керівник" серед державних службовців Івано-Франківської облдержадміністрації: 
- Бруса Андрія Васильовича – начальника управління доходів та фінансів галузей виробничої сфери Департаменту фінансів облдержадміністрації.
- переможцем у номінації "Кращий спеціаліст" серед державних службовців Івано-Франківської облдержадміністрації: 
- Фербей Софію Михайлівну – головного економіста відділу доходів та економічного аналізу Управління доходів та фінансів галузі виробничої сфери Департаменту фінансів облдержадміністрації.
- лауреатами у номінації "Кращий спеціаліст" серед державних службовців Івано-Франківської облдержадміністрації:
- Самарченко Марію Остапівну головного спеціаліста з моніторингу та супроводу місцевих програм відділу бухгалтерського обліку, економіки, моніторингу та супроводу державних програм Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.
- Дмитрика Мирона Михайловича головного спеціаліста-юрисконсульта відділу транспорту та зв’язку Департаменту промисловості та інфраструктуриоблдержадміністрації.
- переможцем у номінації "Кращий керівник" серед державних службовців райдержадміністрацій області: 
- Гальковича Олега Антоновича – начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Коломийської райдержадміністрації.
- лауреатами у номінації "Кращий керівник" серед державних службовців райдержадміністрацій області: 
- Атаман Оксану Іванівну – заступника керівника апарату, начальника організаційного відділу апарату Калуської райдержадміністрації;
- Баранську Зоряну Василівну – заступника начальника управління, начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку і торгівлі Тлумацької райдержадміністрації;
- Главач Марію Володимирівну– заступника начальника-начальника бюджетного відділу фінансового управління Долинської райдержадміністрації.
- переможцем у номінації "Кращий спеціаліст" серед державних службовців райдержадміністрацій області: 
- Лаврука Володимира Володимировича – головного спеціаліста відділу освіти Косівської райдержадміністрації;
- лауреатами II туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" у номінації "Кращий спеціаліст" серед державних службовців райдержадміністрацій області: 
- Проданюк Оксану Миколаївну – головного спеціаліста, юрисконсульта служби у справах дітей Снятинської райдержадміністрації;
- Соловія Миколу Ярославовича – головного спеціаліста відділу призначення допомоги і компенсацій управління соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації.

Завершується другий тур щорічного всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

Протягом 13-14 червня в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводиться третій, завершальний етап другого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в Івано-Франківській області серед працівників місцевих державних адміністрацій – публічні виступи учасників з актуальних питань суспільно-політичного розвитку та реформування державного управління.
У конкурсі змагаються державні службовці – працівники обласної та районних державних адміністрацій у двох номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст». Переможці другого туру у відповідних номінаціях представлятимуть область на третьому загальнодержавному турі Конкурсу у другому півріччі цього року. 
Довідково
Конкурс проводиться на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19вересня 2007 року №1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»щороку в усіх регіонах України у три тури за таким графіком:
– перший тур – березень – квітень,
– другий тур – травень – червень,
– третій тур – вересень – жовтень.
До участі у конкурсі в Івано-Франківській області рішенням організаційного комітету допущено 44 учасники – переможці першого туру Конкурсу: 16 працівників обласної та 28 працівників районних державних адміністрацій.
Конкурсні випробування в області проводяться протягом 10-14 червня 2013 року у три етапи:
перший етап – співбесіда з питань державного управління;
другий етап – виконання практичних завдань і тестів з питань службової етики, етикету та іміджу державного службовця;
третій етап – публічні виступи учасників з актуальних питань суспільно-політичного розвитку та реформування державного управління.
Протягом 10-11 червня завершено проведення першого етапу, а 12 червня –другого етапу конкурсних змагань.

Другий тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

Протягом 10-14 червня на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводиться другий тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в Івано-Франківській області серед працівників місцевих державних адміністрацій.
У конкурсі змагаються державні службовці – працівники обласної та районних державних адміністрацій у двох номінаціях: «Кращий керівник» і «Кращий спеціаліст». 
Конкурсні випробування проводяться у три етапи:
перший етап – співбесіда з питань державного управління;
другий етап – виконання практичних завдань і тестів з питань службової етики, етикету та іміджу державного службовця;
третій етап – публічні виступи учасників з актуальних питань суспільно-політичного розвитку та реформування державного управління.
До участі у конкурсі рішенням організаційного комітету було допущено 44 учасники – переможці першого туру Конкурсу: 16 працівників обласної та 28 працівників районних державних адміністрацій.
Протягом 10-11 червня завершено проведення першого етапу, а 12 червня проходить другий етап конкурсних змагань.
Довідково 
Державні службовці II-VII категорій посад щорічно беруть участь у фаховому змаганні і одночасно підвищують свою кваліфікацію у рамках проведення Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» відповідно до Комплексної програми, розробленої Інститутом підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України, погодженої з Нацдержслужбою України.
Номінації Конкурсу.
Конкурс проводиться серед державних службовців державних органів відповідно до їх організаційно-правового статусу в номінаціях:
· «Кращий керівник» (беруть участь керівники структурних підрозділів державного органу: департаментів, управлінь, відділів, секторів);
· «Кращий спеціаліст» (беруть участь спеціалісти, провідні, головні спеціалісти усіх структурних підрозділів державного органу).
У Конкурсі можуть брати участь державні службовці, які займають посади II – VII категорій і мають стаж державної служби:
для номінації «Кращий керівник» – загальний стаж державної служби не менш як п'ять років, з них на керівних посадах не менш як два роки;
для номінації «Кращий спеціаліст» – загальний стаж державної служби не менш як два роки.
У Конкурсі можуть брати участь державні службовці, які на момент проведення Конкурсу не мають дисциплінарних стягнень.
Відбір державних службовців для участі у першому турі Конкурсу здійснюється з урахуванням критеріїв, визначених Порядком проведення Конкурсу для керівників та спеціалістів.
Конкурсні тури.
Конкурс проводиться щороку в усіх регіонах України у три тури за таким графіком:
– перший тур – березень – квітень,
– другий тур – травень – червень,
– третій тур – вересень – жовтень.

Міжнародна науково-практична конференція

      7 червня 2013 року директор центру  Волошинський Богдан Іванович взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Професіоналізація державної служби в контексті європейської інтеграції: інституційні та кадрові аспекти», яка проходила у м. Яремче Івано-Франківської області.

Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Івано-Франківською обласною радою, Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу за участю та сприяння Європейської дипломатичної служби та Програми професійної підготовки цивільного персоналу сектору безпеки та оборони Офісу зв’язку НАТО.

         Участь у міжнародній науково-практичній конференції взяли посадові особи Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Верховної Ради України, представники центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, вищих навчальних закладів, представники інститутів громадянського суспільства, міжнародні та вітчизняні експерти.

         Учасники конференції обговорили питання модернізації державної служби, професійного розвитку державних службовців та формування засад державної кадрової політики в країнах Європейського Союзу та країнах ініціативи «Східне партнерство».

Підсумкове засідання експертної комісії Президентського кадрового резерву "Нова еліта нації"

5 червня 2013 року відбулося підсумкове засідання експертної комісії інтерв’ю-центру з оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву "Нова еліта нації" у 2013році під головуванням директора центру  Волошинського Богдана Івановича, на якому було затверджено підсумковий протокол оцінювання учасників.

         Добір кандидатів до Президентського кадрового резерву здійснювався з урахуванням квот за пріоритетними сферами державного управління:

·     фінансово-економічна сфера – 13 осіб;

·     соціально-гуманітарна сфера – 26 осіб;

·     сфера інвестицій та інновацій – 18 особи;

·     сфера паливно-енергетичного комплексу – 3 особи;

·     сфера сільського господарства – 4 особи ;

·     сфера житлово-комунального господарства – 1 особа.

 

Правове регулювання трудових відносин та соціального забезпечення працівників державних установ

03 – 05 червня 2013 року в центрі в рамках реалізації обласної програми розвитку лідерства на державній службі пройшли навчання працівники райдержадміністрацій та міськвиконкомів, районних рад, територіальних органів центральних органів виконавчої влади в області, бюджетних установ, голови первинних профспілкових організацій, члени виборних органів професійних спілок на тематичному короткостроковому семінарі "Правове регулювання трудових відносин та соціального забезпечення працівників державних установ".

Конкурс з добору кандидатів до президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»

Протягом 31 травня – 1 червня на виконання Указу Президента України від 5 квітня 2012 року №246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, який відповідно до зазначеного Указу виконує в області функції інтерв’ю-центру, проводилося оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» в Івано-Франківській області.
Оцінювання проходило у чотири етапи:
перший етап - тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками у сфері  державного управління.Комп’ютернетестування проводиться в режимі он-лайн протягом 1 години та включає 40 тестових завдань з питань конституційного права, державного управління та місцевого самоврядування, реалізаціїпрограмиекономічних реформ Президента України, нового законодавства про державну службу, антикорупційного законодавства, менеджменту в органах державної влади, а також лідерських якостей;
другий етап - анкетування з визначення морально-психологічних і ділових якостей. Анкетування здійснюється за психодіагностичними методиками, визнаними у зарубіжній та вітчизняній психології і педагогіці, якими оцінюються зокрема: комунікативні здібності, здатність до креативного мислення, прийняття ефективних рішень у нестандартних ситуаціях, застосування інноваційних підходів у роботі, поведінкові прояви ділових і управлінських якостей;
третій етап - комп’ютернетестування на рівень володіння іноземною мовою (англійською, німецькою або французькою);
четвертий етап - інтерв’ю з метою оцінювання тез публічного виступу з презентації власного досвіду реалізації проекту чи ідеї проекту у відповідній пріоритетній сфері державного управління.
До участі у конкурсі рішенням обласної експертної комісії з оцінювання кандидатівдо Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» було допущено 65 учасників, з числа яких 54 пройшли оцінювання, виявивши високі показники професійної підготовки та досвіду управлінської роботи .
Довідково
Президентськийкадровий резерв формується з метою добору та підготовки до роботи у сферах державного управління, щомаютьпріоритетнезначення для досягнення цілей соціально-економічного розвитку. Формування Президентського кадрового резерву «Нова елітанації» має метою створення когорти керівників нового типу, відданих справі і своїй державі, наділенихлідерськимиякостями, ініціативних, цілеспрямованих, готових брати на себе відповідальність, висувати та втілювати в життя найсміливіші задуми, сприяти реалізаціїкомплексних реформ в державі, які було розпочато Президентом України В.Ф.Януковичем.
Добір кандидатів здійснюється на конкурсній основі. До участі в конкурсі допускаються громадяни України, які на день подання документів не досягли сорока років, відповідають установленим законом вимогам для вступу на державну службу, а також:
вільно володіють державною мовою та однією з мов Європейського Союзу;
мають повну вищу освіту;
стаж роботи не менше десяти років (у тому числі не менше п'яти років стажу державної служби та/або служби в органах місцевого самоврядування, із них не менш як три роки на керівних посадах, чи не менше п'яти років стажу на керівних посадах у відповідних сферах соціально-економічного розвитку);
бездоганні етичні стандарти;
лідерські якості й ініціативність;
високі комунікаційні навички;
досвід командної роботи;
сумісність із культурою програми;
чітке розуміння мети участі у програмі Президентського кадрового резерву;
бажання працювати у проектах державного сектору України;
високі аналітичні здібності.