ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ ЦЕНТРУ

Шановні користувачі!

Пропонуємо вам ознайомитись з віртуальними тематичними виставками книжкового фонду бібліотеки центру (ІФОЦППК).

 

 

Віртуальна бібліотечна виставка є новим, багатофункціональним інформаційним ресурсом, що надає широкому колу користувачів можливість підвищити ефективність пошуку інформації, розширити коло необхідних матеріалів, отримати комплексне уявлення з проблеми, якій присвячена виставка, а також сприяти розвитку особистості й підвищенню культурного рівня.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ

Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. Державне свято встановлене Указом Президента №1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

Це свято свідчить про важливість ролі української мови в процесі консолідації нашого суспільства. Воно спрямоване не тільки на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію, але й демонстрацію її багатства та краси.

Цього ж дня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора–Літописця – основоположника письмової української мови.

ІФОЦППК підготував підбірку цікавої літератури і пропонує ознайомитися з онлайн–виставкою книг, яка присвячена до Дня української мови та писемності. 

Інтернет–ресурси для вивчення української мови

 

«Лайфхаки з української мови», або Українська мова для дорослих і школярів

https://edera.gitbook.io/laifhaki–z–ukra–ns–ko–movi/

 

Експрес–уроки української від Олександра Авраменка

https://ippo.kubg.edu.ua/ekspres–uroky

 

Вправи для вивчення української мови від «Тренажера з правопису української мови»

https://webpen.com.ua/

 

«Є–Мова»: українська мова для початківців і не тільки

https://emova.language–ua.online/

 

Лінгвістичний портал «Мова.info»

 

http://www.mova.info/

Підбірка рекомендованої літератури

Український правопис. Київ, 2019. 282 с.

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалив нову редакцію «Українського правопису». Документ підготувала спеціальна Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли провідні мовознавці НАНУ та національних університетів з різних регіонів України.

 

3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції «Українського правопису» було опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки і Національної академії наук. З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно–діловому стилі мовлення.

Пахомов В. М. Короткий тлумачний словникдовідник з діловодства. ІваноФранківськ: ІФОЦППК, 2013. 160 с. Серія «Навчальнометодичні  матеріали», Вип.55

Словник містить тлумачення термінів у сфері діловодства, охоплює пояснення назв видів і підвидів документів, а також понять, які найчастіше вживаються в діловодстві, лексиці інших дисциплін, що пов’язані з документом.

 

 

Пахомов В. М., Яковенко Л. І. Труднощі в діловому мовленні. Івано–Франківськ: ІФОЦППК, 2010. 52с. Серія «Довідково–інформаційні матеріали», Вип.23/10 

У зв’язку з дедалі ширшим використанням державної української мови в суспільній сфері українську лексику все активніше застосовують у діловодстві. Однак при цьому виникають певні труднощі при формулюванні українських діловодних положень – відповідників російськомовних, які міцно вкорінилися у діловій сфері і не хочуть її покидати, перетворюючись у суржик.

Дані інформаційні матеріали допоможуть здійснювати переклад стійких російських виразів, словосполучень, мовних зворотів на українські відповідники.

 

Шкрумеляк М. С. Тлумачний словник–довідник гуцульських говірок. Івано–Франківськ : ІФОЦППК, 2016 .176 с.

Словник містить понад дев'ять тисяч слів, які презентують гуцульську говірку мешканців сіл Білі Ослави, Чорні Ослави та Чорний Потік Надвірнянського району Івано–Франківської області. У словнику подано тлумачення багатьох слів, які широко вживаються у розмовній мові жителями названих сіл, але залишаються маловідомими і незрозумілими для жителів інших регіонів України.

Словник розрахований для широкого кола читачів: мовознавців, етнографів, фольклористів, освітян, які працюють в діалектному оточенні, студентів, а також усіх, хто цікавиться народним словом та закоханий у гуцульський край.

Ходанич Л. П., Палько Т. В. Професійне мовлення вчителя. Короткий словник термінів. Ужгород, 2018. 84с.

Професійне мовлення вчителя –   вагома якість його професійної культури та показник фахової  досконалості,  адже  інформаційно–комунікаційна  компетентність  була  і  залишається  однією з основних професійних компетентностей педагога.  У  запропонованому  електронному  виданні  подано  та  витлумачено  основні  фахові терміни,  з  якими  стикається  вчитель  сьогодні  і  якими  повинен  володіти  для  виконання фахових завдань. Короткий термінологічний словник укладено на основі публікацій останнього часу та  адресований педагогам і вихователям дошкільної, початкової, основної та старшої школи, які вдосконалюють  фаховий  рівень,  самостійно  працюючи  над  культурою  професійного мовлення.