ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Вересень 2018

НАВЧАННЯ  З ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

На виконання розділу 9 Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 центром 25-26 вересня проведено навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Актуальні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді» для секретарів координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання при районних державних адміністраціях,  працівників структурних підрозділів районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, які займаються питаннями формування та реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Навчання зі слухачами викладачі проводили у формі лекцій-презентацій, практичних та тренінгових занять. Для учасників семінару проведена екскурсія історичними та пам’ятними місцями міста Івано-Франківська. Одне із навчальних занять проводилося на базі обласного Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери

Слухачі семінару були забезпечені навчально-методичними матеріалами національно-патріотичного спрямування в електронному вигляді

СТОП КОРУПЦІЇ

19, 20 та 24 вересня центром проведено навчання трьох груп працівників Головного управління Державної казначейської служби України та райміськуправлінь в Івано-Франківській області на тематичному короткостроковому семінарі «Окремі питання практичного застосування антикорупційного законодавства». Слухачі семінару ґрунтовно вивчили чинні норми, вимоги та обмеження антикорупційного законодавства України, ознайомилися з видами відповідальності та покарання за вчинення корупційних злочинів та адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, набули умінь і навиків щодо організації роботи із запобігання і виявлення корупції в органах влади та вжиття превентивних заходів із запобігання корупції. Всього на семінарі навчання пройшли 100 слухачів.

Для подальшого самостійного поглиблення знань, слухачів забезпечено створеними в центрі навчально-методичними матеріалами антикорупційного спрямування в електронному вигляді.

Тренінги для працівників органів Державного реєстру виборців області

На базі центру 20-21 вересня  пройшли тренінги для двох груп працівників органів Державного реєстру виборців області на тему «Взаємодія органів ДРВ  та виборчих комісій», які організовано  «Центром управління навчанням учасників виборчих процесів» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

Тренери, які пройшли відповідне навчання у  «Центрі управління навчанням учасників виборчих процесів» при Центральній виборчій комісії, навчали механізму взаємодії органів ДВР та виборчих комісій  під час різних видів виборів на кожному з етапів виборчого процесу, особливостям передачі інформації до ЦВК під час підготовки та проведення місцевих виборів. Детально ознайомили учасників тренінгу з тим, як працює дільнична виборча комісія зі списком виборців у день голосування.

Зазначені заходи організовані і проведені за фінансової підтримки Агентства США міжнародного розвитку (USAID) та Британської допомоги (UKAID).

НАВЧАННЯ КЕРІВНИКІВ СЛУЖБ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

З першого жовтня стартує процедура оцінювання результатів службової діяльності державних службовців. Згідно з п. 9 Типового порядку оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 23 серпня 2017 р. №640, процедура оцінювання проводиться щороку за період з 1 січня поточного року або з дати визначення завдань і ключових показників до дати прийняття наказу (розпорядження) про проведення оцінювання.

Питанням організації проведення процедури визначення результатів службової діяльності державних службовців було присвячено навчання керівників служб управління персоналом  апарату і структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій, яке пройшло в центрі            20 вересня.

Слухачі ознайомилися із Методичними рекомендаціями щодо визначення результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», затвердженими наказом Національного агентства України з питань державної служби 29.08.2018 року №208-18, відеороз’ясненнями для керівників щодо визначення результатів службової діяльності державних службовців та для державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В» щодо визначення результатів їх службової діяльності, підготовленими  Гендепартаментом з питань управління персоналом на державній службі НАДС та розміщеними на сторінці відеохостингу YouTube:

 https://www.youtube.com/watch?v=803a-e68Aos&feature=youtu.be,

 https://www.youtube.com/watch?v=IJ94IMvnUQ0&feature=youtu.be,

 https://www.youtube.com/watch?v=dXbgVtp_vCM&feature=youtu.be,

мали змогу подискутувати, обмінятися думками та отримали відповіді на поставлені запитання. 

Технічний захист інформації

19 вересня на виконання листа Національного агентства України з питань державної служби №11/70/22-16 від 03.02.2016 року в центрі проведено навчання на одноденному тематичному короткостроковому семінарі для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад на тему «Технічний захист інформації», під час якого слухачі ознайомились з організаційно-технічними заходами забезпечення ефективного функціонування комплексу захисту на об’єкті інформаційної діяльності з метою протидії розголошення інформації, яка становить державну та іншу, передбачену законом, таємницю, а також конфіденційної інформації, що є власністю держави або спрямована на забезпечення потреб та національних інтересів суспільства і держави.

Навчання на семінарі пройшли 27 слухачів.

НАВЧАННЯ НА ТЕМАТИЧНОМУ КОРОТКОСТРОКОВОМУ СЕМІНАРІ «НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ»

 

18 вересня у центрі проведено керівників та спеціалістів районних, міських, рад об’єднаних територіальних громад центрів надання адміністративних послуг на тематичному короткостроковому семінарі «Надання адміністративних послуг».

На семінарі розглянуті актуальні питання діяльності ЦНАПів за даними моніторингу та особливості забезпечення надання через ЦНАП адміністративних послуг з питань соціального захисту населення.

Особливо цікавим для слухачів було питання нормативно-правового забезпечення та особливості прийняття повідомлень (скарг) про небезпечну нехарчову продукцію через ЦНАП. Навчальне заняття з цієї тематики проводили фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в області.

Підчас практичного заняття слухачі набули навиків практичної роботи щодо проведення обчислень та роботи зі списками в MS EXCEL.

Слухачі семінару отримали методичні матеріали в електронному вигляді, які будуть корисні для застосування на практиці для покращення роботи центрів надання адміністративних послуг. Методичні матеріали надані слухачам із використанням «хмарних» технологій.

НАВЧАННЯ З ДІЛОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17-18 вересня у центрі пройшов дводеннй тематичний постійно діючий семінар «Ділова українська мова у сфері державного управління: державна мовна політика, норми літературної мови і мовний етикет».

Семінар проводився з метою поглиблення знань працівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із сучасної української літературної мови і ділового мовлення.

Навчанням охоплено 36 слухачів, працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів і рад об'єднаних територіальних громад.

Слухачів семінару забезпечено навчально-методичними та роздатковими матеріалами, підготовленими викладачами центру, академічними викладачами вищих навчальних закладів Івано-Франківська, спільно з працівниками центру.

Віртуальна бібліотечна виставка «УКРАЇНА – НАТО»

З 18 вересня на сайті центру розміщено новий інформаційний ресурс – Віртуальну бібліотечну виставку.

 

Віртуальна виставка це інформаційний продукт бібліотеки, що  передбачає публічну демонстрацію в мережі Інтернет спеціально підібраних і систематизованих творів друку та електронних ресурсів із книжкового фонду бібліотеки центру, рекомендованих користувачам для огляду, ознайомлення та використання.

 

Пропонуємо вам ознайомитись з першою віртуальною книжковою виставкою

 

«У К Р А Ї Н А – Н А Т О»  

Регіональний семінар (освітній воркшоп) для представників вищих навчальних закладів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      У вересні центром продовжено співпрацю з Малопольською школою публічної адміністрації (м. Краків, Польща) в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування.

13-14 вересня 2018 року на базі центру пройшов регіональний семінар (освітній воркшоп) для представників вищих навчальних закладів. Під час семінару поширено напрацювання учасників воркшопів, що відбулись в м. Києві в червні цього року та продовжено роботу щодо:

1. Формування, на основі європейської практики та українських реалій, навчальних програм для освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» у сфері публічного адміністрування.

2. Розробки програм післядипломної освіти сфери публічного адміністрування із врахуванням міжнародного досвіду професійного підвищення кваліфікації.

3. Формування спільного бачення професійної спільноти Консорціуму щодо стандартів освітньої діяльності з підвищення кваліфікації у сфері публічного адміністрування.

          Заняття з слухачами проводили Міхав Кудвач (Michał Kudłacz) -  к.е.н., експерт проекту DOBRE Малопольської школи публічної адміністрації, адюнкт кафедри економіки і публічного адміністрування Краківського економічного університету  (м. Краків, Польща) та Роман Жебчук (Roman Zhebchuk) - к.е.н., координатор проекту DOBRE Малопольської школи публічної адміністрації  Краківського економічного університету  (м. Краків, Польща).

Участь у семінарі взяли 20 представників вищих навчальних закладів Івано-Франківської та Чернівецької областей, які вже найближчим часом зможуть долучитися до професійного навчання посадовців у регіонах.

НАВЧАННЯ ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

11–12 вересня в центрі пройшов тематичний короткостроковий семінар «Раннє виявлення, організація та здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах» спеціалістів районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальних працівників рад об’єднаних територіальних громад. Навчанням охоплено 37 осіб.

На семінарі розглядалися питання щодо законодавчих аспектів організації соціальної  роботи у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організації, методології, планування та надання соціальних, медичних послуг сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, державних соціальних допомог незахищеним верствам населення, сімейного патронату та роботи щодо запобігання соціальному сирітству.

Для слухачів семінару центром підготовлено випуск 130/18 «Методичні рекомендації щодо відбору сімей кандидатів у патронатні вихователі»  серії  «Довідково-інформаційні матеріали». 

КОНТРОЛЬ ЗА ЯКІСТЮ ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ  ПО – НОВОМУ

 

З метою перевірки якості засвоєння навчального матеріалу слухачами центру, які навчаються за професійною програмою підвищення кваліфікації, під час другого тижня навчань проводиться комп’ютерне підсумкове тестування. Комп'ютерне підсумкове тестування проводиться в програмному середовищі підібраному лабораторією технічних засобів навчання центру, яка забезпечує технічну та технологічну підтримку комп'ютерного підсумкового тестування слухачів професійної програми підвищення кваліфікації. Тести готуються для кожної цільової навчальної групи професійної програми підвищення кваліфікації не менше як у трьох варіантах і складаються із кількох модулів з різних навчальних напрямів. Забезпечує підготовку тестових завдань для підсумкового контролю засвоєння навчального матеріалу слухачами кожної навчальної групи навчально-методичний відділ центру.

Першими  комп’ютерне підсумкове тестування пройшли дві групи спеціалістів структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій категорії посад «В», які завершили навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації у вересні 2018 року.

Впровадження такого контролю засвоєння знань слухачами дозволило значно підвищити об’єктивність оцінки результатів навчання кожного із слухачів та оперативно отримати результат відразу ж після завершення виконання слухачем тестів.

Незважаючи на те, що в разі невиконання слухачем тестових завдань у відведений час, йому надається можливість повторного проходження тестування за іншим варіантом, всі слухачі справилися із завданнями і отримали оцінку «зараховано».

Презентація книжкової виставки «Любіть всім серцем Україну»

В центрі вже стало традицією  розпочинати навчання другого півріччя презентацією тематичної виставки  до Дня незалежності України. Книжкова експозиція «Любіть всім серцем Україну», присвячена 27-й річниці незалежності нашої держави,  висвітлює широку панораму історичних, політичних подій; розповідає про славну історію національних державних символів України: прапора, герба та гімну; розкриває  значення незалежності, як символу споконвічного прагнення українського народу. Хвилюючим розділом виставки є фотоматеріали про потрясіння останніх років: Майдан, Революцію Гідності, Небесну Сотню, АТО, які сприяють вихованню патріотичних почуттів до своєї країни, прагнення відстоювати свободу і територіальну цілісність, проявляти міцну громадянську позицію. Основна мета  книжкової експозиції – посилення патріотичного виховання та формування українця-патріота, що діє на основі національних та європейських цінностей. Презентація книжкової експозиції відбулась 11 вересня 2018 року під час навчання слухачів тематичного короткострокового семінару  «Раннє виявлення, організація та здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах» – спеціалістів районних та міських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, соціальних працівників рад об'єднаних територіальних громад.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ В ЦЕНТРІ БІБЛІОТЕКИ КНИГ В ЕЛЕКТРОННОМУ ФОРМАТІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В останні роки відбуваються кардинальні зміни в способі читання. На зміну традиційним паперовим приходять видання в електронному форматі. Для нового покоління читачів цілком природнім стає електронне читання.

Тому центр започатковує нову бібліотечну послугу – безкоштовний абонемент книг в електронному форматі. Це розширить можливості для читання, надання інформаційних послуг, для підвищення державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування області своєї професійної компетентності шляхом самоосвіти та сприятиме задоволенню їх потреб в навчанні та підвищенні кваліфікації.

Презентацію нової бібліотечної послуги для самонавчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування – видачі на абонемент оцифрованих видань бібліотеки книг в електронному форматі центру проведено для керівників служб управління персоналом структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій під час навчань на  тематичному короткостроковому семінарі «Впровадження нового законодавства про державну службу».

            Доступ до Бібліотеки книг в електронному форматі можна отримати на сайті центру https://ifocppk.jimdo.com і, користуючись правилами бібліотеки, замовити книгу в електронному форматі через глобальну мережу Internet.