ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Жовтень 2014

Навчання за  професійною програмою підвищення кваліфікації спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій, VII категорії посад

З 27 жовтня відповідно до плану-графіка проведення навчань у центрі продовжилось навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій VII категорії посад. У групі навчаються 14 слухачів.

Заняття другого тижня програми охоплюють модулі з питань державного управління та державної служби, організації діяльності державного службовця, управління регіональним економічним розвитком, електронного урядування. Основна увага приділяється висвітленню практичних питань, зокрема контролю за виконанням директивних документів, самооцінюванню діяльності органу виконавчої влади, веденню соціального діалогу в умовах соціально-економічних реформ.

До проведення занять залучені провідні науково-педагогічні викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, керівництво та фахівці – практики структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Для кращого засвоєння знань слухачам підготовлено 2 нових видання з серії «Довідково-інформаційні матеріали»: випуск 75/14 «Електронне урядування»  та випуск 76/14 «Забезпечення рівних прав та можливостей  жінок і чоловіків: проблеми збалансованості», а також короткий словник антисуржика «Участь не приймають, а питання не піднімають, або Уникаймо русизмів в українській мові», автора  Гнаткевича Ю.В.

Завершальна група тематичного постійно діючого семінару «Ділова українська мова у сфері державного управління»

З 27 по 30 жовтня 2014 року у центрі проходить навчання третя, завершальна група працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, виконавчих апаратів обласної і районних рад, міськвиконкомів, органів державної влади за програмою тематичного постійно діючого семінару «Ділова українська мова у сфері державного управління». Всього навчанням протягом 2014 року охоплено 73 слухачі.

Метою цих семінарів є поглиблення знань працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із сучасної української літературної мови .і ділового мовлення; розвиток мовних та мовленнєвих  вмінь і навичок, які допоможуть забезпечити професійну діяльність на рівні сучасних вимог, визначених Конституцією України, законодавством про мови, Законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Слухачам семінару у цьому році було підготовлено і  видано центром новий випуск «Електронної бібліотеки автора», який включає видання 2008-2014 років авторства В.М. Пахомова, доцента кафедри соціальних комунікацій та права Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Також для самостійного навчання слухачі отримають короткий словник антисуржика «Участь не приймають, а питання не піднімають, або Уникаймо русизмів в українській мові», який видано Івано-Франківською обласною радою  з ініціативи «Просвіти»за погодженням з автором, відомим ученим-філологом, народним депутатом України багатьох скликань Юрієм Гнаткевичем, який написав її на основі аналізу виступів промовців у Верховній Раді України.

У рамках Європейського тижня місцевої демократії завершено цикл виїзних семінарів з питань децентралізації влади в Україні

16 жовтня у рамках обласних заходів щодо проведення в Україні Європейського тижня місцевої демократії (на виконання Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» від 27.09.07 №922) було проведено останній, завершальний виїзний одноденний тематичний семінар «Актуальні проблеми реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» в Івано-Франківській   міській раді. Під час семінару відбулася презентація підготованого центром  навчально-практичного посібника «Територіальна організація влади в Україні. Місцеве самоврядування» (автор В.М.Тимків). Для кімнати депутата міської ради центром передано перший тираж  –  20 примірників видання.

У жовтні центром завершено навчання  працівників місцевих органів влади та депутатів місцевих рад на виїзних одноденних тематичних семінарах «Актуальні проблеми реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», які проведено в усіх районах області та усіх  містах обласного значення.

Заняття на семінарах проводили директор центру Волошинський Б.І., заступник начальника управління  культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління Тимків В. М. та перший заступник начальника головного управління юстиції в області, депутат обласної ради, заслужений юрист України Ковальчук В.Д.

Всього протягом червня – жовтня (станом на 16 жовтня) центром проведено 21 семінар зазначеної тематики. Охоплено навчанням 1150 осіб, у тому числі 678 посадових осіб місцевого самоврядування,  295 державних службовців – працівників місцевих органів виконавчої влади, 37 державних службовців – працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади,  140 працівників бюджетних установ. У тому числі у семінарах взяли участь 452  особи зі статусом  депутатів місцевих рад.

 

Довідка: 13-19 жовтня 2014 року відповідно до Указу Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" № 922/2007 від 27 вересня 2007 року в області проводяться заходи з відзначення Європейського тижня місцевої демократії. Відповідно до зазначеного Указу Європейський тиждень місцевої демократії проводиться в Україні щорічно в тиждень, який включає 15 жовтня – дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.

Європейський тиждень місцевої демократії (ЄТМД)  є загальноєвропейською кампанією, яка передбачає одночасне проведення на національному та місцевому рівнях комплексу заходів, націлених на активізацію процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

У 2007 році ЄТМД офіційно стартував 15 жовтня під час проведення 15-ої сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія), а вже у 2008 році ЄТМД проводився в 47 країнах-членах Ради Європи. Відтоді він став щорічною загальноєвропейською акцією.

Презентація навчально-практичного посібника,автор Тимків В.М.

16 жовтня  2014 року в кімнаті депутата Івано-Франківської міської ради  в рамках Європейського тижня місцевої демократії   відбулася презентація нового навчально-практичного посібника «Територіальна організація влади в Україні. Місцеве самоврядування», автором якої є Василь Тимків – заступник начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління.

         Нове видання представив директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Богдан Волошинський під час проведення тематичного короткострокового семінару  «Актуальні проблеми реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» для  працівників виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Він відзначив  важливість нового посібника, яке полягає в тому, що в ньому розкрито теоретичні засади територіальної організації публічної влади, показано методи розв’язання проблем децентралізації влади через посилення ролі місцевого самоврядування.

Представлене видання дає можливість докладно ознайомитися з еволюцію територіального устрою державних утворень на українських землях з часу хрещення Київської Русі до анексії Кримського півострова Росією, а також подає коротку історію та сучасний  стан територіального устрою Івано-Франківської області.

Цікавою і корисною для посадових осіб місцевого самоврядування була продемонстрована автором  комп’ютерна презентація про історичні етапи адміністративно-територіального устрою від часів Галицько-Волинського князівства до років незалежності України.

Навчання з питань соціального супроводу сімей, що  опинилися у кризових ситуаціях

 

15 жовтня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершився цьогорічний цикл тематичних короткострокових семінарів з питань соціального супроводу сімей, що опинилися у скрутних ситуаціях.

Протягом 2014 року для керівників, спеціалістів та  фахівців із соціальної роботи районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нашим центром спільно з обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  було організовано один семінар на тему «Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми», два семінари на тему «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах» та два семінари з питань надання першої психологічної допомоги сім’ям, які опинилися у кризових ситуаціях, зокрема сім’ям, члени яких перебували/перебувають в зоні АТО.

Семінари проводилися  з метою забезпечення  необхідного рівня знань та навичок професійної  діяльності  соціальних працівників щодо особливостей організації та проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують фахової допомоги для подолання труднощів.

До викладання на семінарах запрошувалися фахівці Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Івано-Франківського обласного центру зайнятості, служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та департаменту соціальної політики управління соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Управління МВС в Івано-Франківській області, викладачі гуманітарних дисциплін Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, фахівці обласної психоневрологічної лікарні №3; активісти громадської організації «Українська асоціація фахівців із подолання наслідків психотравмуючих подій».

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару спільно із залученими  до проведення занять викладачами розроблено випуски електронної бібліотеки центру: 3/14 «Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» та 4/14 «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей,  які опинилися у складних життєвих обставинах». Також слухачі семінарів отримували тематичні інформаційні буклети, пам’ятки тощо, підготовлені запрошеними викладачами.

Всього протягом року цими навчаннями охоплено 179 працівників центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді.