ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Лютий 2017

Підбито підсумки німецько-українського проекту "Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області"

Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприяння Фонду Ганса Зайделя (ФРН) та спільно з Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області 27– 28 лютого 2017 року провів тематичний короткостроковий семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах», який став підсумком реалізації у минулому році німецько-українського проекту міжнародної технічної допомоги «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області».

Цільова група учасників семінару включала   сільських і селищних  голів, голів об’єднаних територіальних громад, які займаються формуванням добровільних пожежних дружин (команд) відповідно до Порядку функціонування добровільної пожежної охорони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №564. Також у ньому взяли участь керівники пожежних дружин, команд і підрозділів місцевої пожежної охорони.

На семінарі презентовано результати виконання проекту протягом 2016 року, зокрема й представлено підсумки ознайомчого візиту групи учасників проекту (сільських голів, керівників добровільних пожежних команд та працівників Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області) у земельний округ Ансбах і місто Дінкельсбюль у Землі Баварія у Федеративній Республіці Німеччині. Відбувся жвавий обмін досвідом організації добровільних пожежних формувань у сільських громадах, набутим учасниками проекту протягом  року, та обговорення стану, проблем і перспектив діяльності підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних формувань органів місцевого самоврядування в області, шляхів впровадження зарубіжного європейського  досвіду у цій сфері. Від керівництва Івано-Франківської обласної ради привітав учасників з успішною реалізацією проекту і виступив із вступним словом при відкритті семінару голова постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування Василь Мельничук.

Довідково: Проект «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» реалізовано в Івано-Франківській області протягом 2016 року за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, при підтримці Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та спільно з Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

Завершення циклу навчань з питань "Правового регулювання земельних відносин"

24 лютого 2017р. у центрі завершує  навчання остання четверта група сільських, селищних голів, спеціалістів-землевпорядників виконавчих комітетів сільських, селищних рад за програмою тематичного короткострокового  семінару «Правове регулювання земельних відносин». Всього навчанням за цією програмою протягом січня-лютого охоплено 102 слухачі.

Під час навчання слухачі удосконалили свої знання з питань продажу земель за сучасних умов та платність землеволодіння та землекористування, з питань вирішення земельних спорів та організації аукціону земель сільськогосподарського призначення. Вони також ознайомилися із змінами, які відбулися у земельному законодавстві.

Головним управлінням Держгеокадастру в області спільно з центром підвищення кваліфікації були розроблені і надані слухачам методичні матеріали, які стосувались чинного законодавства з питань оцінки та ринку земель, ведення державного земельного кадастру та організації і проведення земельних аукціонів (земель сільськогосподарського призначення).

Підсумком навчання на семінарі є отримання сертифікатів про підвищення кваліфікації.

Навчання керівників служб управління персоналом апаратів і структурних підрозділів ОДА та РДА

16 лютого 2017 року на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації відбувся перший у цьому році тематичний короткостроковий семінар «Впровадження нового законодавства про державну службу» для керівників служб управління персоналом апаратів і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації кадрів наступні навчання цієї категорії слухачів будуть проходити у такі терміни:

·    18 травня;

·    21 вересня ;

·    16 листопада.

Навчання на семінарі проводять провідні фахівці сектору мобілізаційної роботи апарату облдержадміністрації, управління праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації та Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Слухачі семінару підвищили кваліфікацію з питань ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, оплати праці державних службовців, притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару центром розроблено довідково-інформаційний матеріал «Оплата праці державних службовців та інших працівників державних органів в 2017 році».

Навчання посадовців з питань електронного декларування

Впродовж січня - лютого 2017 року обласною державною адміністрацією здійснюються заходи щодо вчасної підготовки до заповнення і подання електронних декларацій про доходи працівниками місцевих органів виконавчої влади області. 31 січня керівником апарату облдержадміністрації Романом Маланієм проведено нараду з працівниками апарату, а також навчання їх з питань електронного декларування, зокрема працівників, які ще не залучалися у 2016 році до подання декларацій в електронній формі.

Одночасно у районних державних адміністраціях за дорученням керівництва облдержадміністрації обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій у січні розпочато проведення виїзного тематичного семінару «Система електронного декларування: подання та заповнення декларацій», яким у першому кварталі  2017 року заплановано охопити усі райони області.   

Впродовж цього тижня такі навчання проведено для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування і депутатів місцевих рад: 1 лютого у Тлумацькому районі, а 2 лютого – у Надвірнянському районі.

Навчаються посадові особи місцевого самоврядування

В обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій у зимові місяці традиційно проводиться значна кількість навчань посадових осіб місцевого самоврядування –  сільських і селищних голів, секретарів сільських і селищних рад, спеціалістів - землевпорядників, бухгалтерських працівників виконавчих комітетів місцевих рад.

Тематика перших у 2017 році семінарів для сільських і селищних голів, землевпорядників має підвищену актуальність: «Правове регулювання земельних відносин». Цей семінар проводиться центром спільно з Головним управлінням    Держгеокадастру в області. 1 лютого у центрі розпочався другий у цьому році семінар зазначеної тематики, а всього у лютому таких семінарів буде три.

Протягом лютого відбуватимуться також навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації секретарів сільських і селищних рад, зокрема й секретарів, новообраних протягом минулого року,  та секретарів рад об’єднаних територіальних громад, головних бухгалтерів та спеціалістів з бухгалтерського обліку і звітності виконкомів цих рад.

Напередодні у центрі відбулася нарада і збори трудового колективу центру, на яких підбито підсумки роботи у минулому році та уточнено пріоритетні напрямки навчальної діяльності центру у 2017 році. Одним з таких напрямів є підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, насамперед уперше обраних на посаду та новопризначених. Усього протягом 2016 року у центрі пройшли підвищення кваліфікації 2778 слухачів, а з них – 898 працівників органів місцевого самоврядування. Навчання за двотижневими професійними програмами підвищення кваліфікації пройшли, зокрема, уперше обрані на посаду на місцевих виборах 170  сільських голів і 5 селищних голів, а також  99 секретарів сільських рад і 3 секретарі селищних рад.