ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Лютий 2018

Особливості провадження організаційної роботи місцевих органів влади в умовах реформи децентралізації державного управління

27 лютого проводилося навчання керівників підрозділів з організаційної та інформаційної діяльності районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад області на тематичному короткостроковому семінарі «Організаційно - масова робота місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування в умовах реформи децентралізації державного управління», організованому обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій спільно з управлінням з організаційної роботи апарату обласної державної адміністрації.

Слухачі семінару зустрілися з керівником апарату обласної державної адміністрації Романом Маланієм, який спільно з керівниками ключових підрозділів апарату облдержадміністрації провів для них заняття на тему «Актуальні питання організаційно-масової роботи в апаратах районних державних адміністрацій, виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення, виконавчих органах рад об’єднаних територіальних громад».

Відбулися також практичні заняття з питань оприлюднення інформації про діяльність місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування та сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства. 

У форматі «круглого столу» за участю радника голови обласної державної адміністрації Валерія Крецула і експерта відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Михайла Івашківа на семінарі обговорено окремі питання реалізації реформи децентралізації державного управління і розвитку місцевого самоврядування в Україні та на Прикарпатті.

Організація роботи старости в об’єднаній територіальній громаді

20 лютого у центрі спільно з Івано-Франківським відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» проводиться навчання другої групи старост об’єднаних територіальних громад за програмою тематичного короткострокового семінару «Організація роботи старости в об’єднаній територіальній громаді». У групі навчаються 25 слухачів.

21 лютого відбудеться тематична дискусія на тему «Окремі питання роботи посадових осіб місцевого самоврядування в об’єднаних територіальній громаді» за участю радника голови обласної державної адміністрації Крецула В.В., заступника директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги в області, заслуженого юриста України Ковальчука В.Д., заступника начальника відділу реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в області Ільницької М.М.

Для самостійного навчання слухачі семінару отримають компакт-диск, випуску 1/18 та роздатковий матеріал щодо подання е-декларацій.

Впровадження нового законодавства про державну службу

16 лютого в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено тематичний короткостроковий семінар «Впровадження нового законодавства про державну службу» для керівників служб управління персоналом структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

За цією тематикою семінару, протягом року в центрі заплановані навчання ще трьох груп слухачів, а саме: 16 травня, 20 вересня та 15 листопада.

На зазначеному семінарі, який щоквартально проводиться у центрі для керівників служб управління персоналом у місцевих державних адміністраціях, слухачі знайомляться з питаннями практичного застосування законодавства про державну службу, з проблемами впровадження нового законодавства, а також з практичним застосування Закону України «Про державну службу», професійним навчанням державних службовців та інформаційним забезпеченням служб управлінням персоналом.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів, центром підготовлено новий електронний освітній ресурс – електронне видання, що в основному відтворює відповідне друковане видання «Науково-практичний коментар до Закону України «Про державну службу». Електронний аналог друкованого видання розроблено в електронній формі та представлено на носіях, які відтворюються за допомогою електронних цифрових технічних засобів і є зручним для використання у щоденній практичній роботі службовців.

Навчання секретарів сільських та селищних рад

12 лютого в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочалося перше у цьому році навчання посадових осіб місцевого самоврядування за професійною програмою підвищення кваліфікації. Сформована група у складі 21 секретаря сільських та селищних рад, у тому числі рад об’єднаних територіальних громад, навчатиметься протягом 5 днів  на першому тижні за запланованим графіком навчань у центрі на 2018 рік. Другий тиждень навчань із проведенням підсумкового тестування  проходитиме в кінці квітня поточного року.

Для поглиблення знань конституційних засад та політичного і адміністративного устрою України, законодавчих аспектів служби в органах місцевого самоврядування, правового забезпечення служби в органах місцевого самоврядування, антикорупційного законодавства, діловодства та організації роботи посадової особи місцевого самоврядування, інших актуальних питань організації діяльності органів місцевого самоврядування до викладання запрошуються викладачі вищих закладів освіти Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, у тому числі працівники обласної державної адміністрації та обласної ради.

З метою успішного проходження підсумкового контролю знань, самостійного опрацювання та подальшого користування в своїй безпосередній професійній діяльності слухачі отримують роздатковий матеріал, створений спільною працею викладачів та працівників центру. 

Практичні аспекти використання електронної системи публічних закупівель

07 лютого 2018 р. вперше у цьому році в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося навчання працівників структурних підрозділів соціальної сфери обласної та районних державних адміністрацій на тематичному  короткостроковому семінарі «Практичні аспекти використання електронної системи публічних закупівель». 08 лютого буде проведено навчання другої групи цієї ж категорії слухачів.

Розробником освітньої програми семінару і викладачем є координатор Центру компетенцій системи публічних закупівель Prozorro в Івано-Франківській області Христина Зелінська.

Програма семінару націлена на ефективне використання бюджетних коштів, планування публічних закупівель, проведення процедур відкритих торгів з використанням електронної системи закупівель Prozorro.

Навчання з ділової української мови у сфері державного управління

У 2018 році в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій здійснюватиметься підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань ділової української мови на таких дводенних тематичних постійно діючих семінарах:

·        «Ділова українська мова у сфері державного управління: державна мовна політика, норми літературної мови і мовний етикет», програма якого орієнтована на засвоєння слухачами основ законодавства про мови, застосування норм української літературної мови і мовних засобів у ділових паперах, правил складання документів, вивчення фахової термінології і норм мовленнєвого етикету в усному і писемному спілкуванні;

·        «Ділова українська мова у сфері державного управління: діловий документ і діловодство у місцевих органах влади»,  програма якого орієнтована на засвоєння слухачами основних норм діловодства українською мовою, правил оформлення документів і налагодження ділового листування, вимог до організації роботи з документами у місцевих органах влади.

Зокрема протягом 06 - 07 лютого центр проводить навчання працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів і рад об'єднаних територіальних громад за програмою тематичного постійно діючого семінару «Ділова українська мова у сфері державного управління: державна мовна політика, норми літературної мови і мовний етикет». Навчанням охоплено 30 слухачів.

Метою семінару є поглиблення знань працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із сучасної української літературної мови і ділового мовлення; розвиток мовних та мовленнєвих  вмінь і навичок, які допоможуть забезпечити професійну діяльність на рівні сучасних законодавчих вимог.

До участі у семінарі залучені викладачі – мовознавці вищих закладів освіти Івано-Франківська: Пахомов В. М., доцент кафедри соціальних комунікацій та права Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат філологічних наук, Деркачова О. С., професор кафедри філології і методики початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор філологічних наук, а також викладачі – практики. Слухачів семінару забезпечено навчально-методичним та роздатковим матеріалами, підготовленими викладачами спільно з працівниками центру.

Презентація електронного видання випуску 1/18

02 лютого 2018р. у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершено навчання першої групи старост об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за програмою дводенного тематичного короткострокового семінару «Організація роботи старости в об’єднаній територіальній громаді». Всього навчанням охоплено 19 слухачів-старост ОТГ.

Підбиваючи підсумки навчання слухачам семінару, проведено презентацію електронного видання випуску 1/18 «На допомогу старостам об’єднаних територіальних громад», автором-розробником якого є  Л.Бойчук, заступник директора центру з навчально-методичної роботи. Компакт-диск містить інформацію стосовно організації роботи старост, так і навчальне відео щодо порядку подання та заповнення електронних декларацій суб’єктами декларування.

Організація роботи старости в об’єднаній територіальній громаді

01 лютого 2018р. у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій вперше розпочато навчання першої групи старост об’єднаних територіальних громад (ОТГ) за програмою дводенного тематичного короткострокового семінару «Організація роботи старости в об’єднаній територіальній громаді». Семінар проводиться центром спільно з Івано-Франківським відокремленим підрозділом Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Відповідно до плану-графіка навчань на 2018 рік для цієї категорії слухачів протягом першого кварталу в центрі заплановано провести цикл навчань згідно графіка:

              20-21 лютого (ІІ група);

              13-14 березня (ІІІ група).

На семінарі вивчаються питання, які стосуються практичних аспектів діяльності старости в ОТГ, зокрема щодо застосування антикорупційного законодавства в органах місцевого самоврядування, запобігання корупції у роботі старости, залучення громадськості до вирішення питань розвитку територіальних громад і населених пунктів, порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами місцевого самоврядування, роботи із зверненнями громадян та роботи з документами в органах місцевого самоврядування.

У програмі семінару передбачені також тематичні дискусії – обмін досвідом з питань практичної діяльності старост та обговорення окремих питань діяльності посадових осіб місцевого самоврядування: застосування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, реєстрації актів цивільного стану, надання громадянам юридичної допомоги.

Відбудеться презентація спеціально розробленого компакт-диску «На допомогу старостам ОТГ», де підібрані практичні та інструктивні матеріали, що покликані допомогти старості в успішній реалізації покладених на нього завдань.