ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Лютий 2019

Організаційні аспекти налагодження діяльності органів місцевого самоврядування

Навчання  з питань теоретичних та законодавчих засад формування та розвитку регіональної державної політики у сфері організаційних аспектів налагодження діяльності органів місцевого самоврядування.

28 лютого 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Організаційні аспекти налагодження діяльності органів місцевого самоврядування» для керівників структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, які ведуть питання організаційного, інформаційного та аналітичного забезпечення.

 Навчанням охоплено 14 слухачів. Цей семінар проводився з метою теоретично-методологічних  знань та практичних навиків щодо основ організаційної роботи, забезпечення відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування та проведенні оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема в частині виконання планів та програм.

Заняття провeли фахівці – консультанти Івано-Франківського регіонального відділення асоціації міст України.

 

Навчання спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, категорія посад В

25 лютого в центрі стартувала друга з початку року професійна програма підвищення кваліфікації. Перша група спеціалістів категорії посад В складається з 26 державних службовців структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій і навчається 5 днів на першому тижні за професійною програмою. Другий тиждень навчань із проведенням підсумкового тестування  проходитиме  20 - 24 травня поточного року. 

Для поглиблення знань конституційних засад і адміністративного устрою України, законодавчих аспектів державної служби, культури службового документа: вимог щодо його оформлення та дотримання стилю ділового спілкування, правових засад функціонування системи «Електронного урядування», планування роботи та робочого часу державного службовця, психології ділового спілкування та інших актуальних питань організації діяльності державного службовця до викладання запрошуються викладачі вищих закладів освіти Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, у тому числі працівники обласної державної адміністрації та обласної ради, громадські активісти обласних установ.

З метою успішного проходження підсумкового контролю знань, самостійного опрацювання та подальшого користування в своїй безпосередній професійній діяльності слухачі отримують роздатковий матеріал, створений спільною працею викладачів та працівників центру. 

 

Бухгалтерський облік і звітність у органах місцевого самоврядування

21-22 лютого у центрі проводилося навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі «Бухгалтерський облік і звітність у органах місцевого самоврядування» головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку виконавчих комітетів сільських і селищних рад, рад об’єднаних територіальних громад та міськвиконкомів. Навчанням охоплено 34 слухачі.

На семінарі слухачі отримали консультації фахівців із Головного управління Держказначейства України в області, із Головного управління Державної фіскальної служби в області, із Головного управління Пенсійного фонду України в області, із Фонду соціального страхування України в області, із департаменту соцполітики облдержадміністрації, які ділилися досвідом і давали слушні рекомендації з питань, які їх стосувались їх фахової діяльності. 

Для слухачів центром підготовлено випуск 132/19 із серії «Довідково-інформаційні матеріали» Збірник нормативно-правових документів з публічних закупівель, зібраний викладачем з даної тематики Ганчаком О.В., начальником управління транспорту та зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Цей збірник містить нормативні документи з питань публічних закупівель, роз’яснення щодо організації та проведення торгів, використання бюджетних коштів, оприлюднення інформації про закупівлі товарів, робіт та послуг, відповідальність за порушення вимог чинного законодавства при проведенні закупівель.

 

Навчання працівників, щодо функціонування системи технічного захисту інформації

20 лютого на виконання листа Національного агентства України з питань державної служби №11/70/22-16 від 03.02.2016 року в центрі проведено навчання на одноденному тематичному короткостроковому семінарі для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад на тему «Технічний захист інформації», під час якого слухачі ознайомились з організаційно-технічними заходами забезпечення ефективного функціонування комплексу захисту на об’єкті інформаційної діяльності з метою протидії розголошення інформації, яка становить державну та іншу, передбачену законом, таємницю, а також конфіденційної інформації, що є власністю держави або спрямована на забезпечення потреб та національних інтересів суспільства і держави. Навчанням охоплено 16 осіб.

Впровадження послуги патронату над дитиною

20 лютого 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар для працівників районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальних працівників рад об’єднаних територіальних громад на тему «Впровадження послуги патронату над дитиною». Програма семінару стосувалась законодавчих аспектів організації соціальної роботи у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також актуальності створення патронатних сімей в процесі деінституалізації, критеріїв відбору кандидатів у патронатні вихователі та формування вміння здійснювати первинний відбір кандидатів на етапах проведення співбесід.

Актуальність  проведення  семінару полягала у забезпеченні захисту прав дитини, яка через життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками, наданні їй та сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Навчанням охоплено 42 слухачі.

Слухачі даного семінару отримали також методичні рекомендації щодо відбору сімей кандидатів у патронатні вихователі.

Реалізація Стратегії державної міграційної політики України

19 лютого 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реалізація Стратегії державної міграційної політики України» для представників керівників та адміністраторів районних, міських, рад об’єднаних територіальних громад  центрів надання адміністративних послуг. Навчанням охоплено 30 слухачів.

Цей семінар проводився з метою, поглиблення теоретичних знань та практичних умінь державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо організації надання адміністративних послуг.

Навчання провели працівники Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, а також Управління державної міграційної служби України в Івано-Франківській області.

Ділова українська мова у сфері державного управління: державна мовна політика , норми літературної мови і мовний етикет

14 лютого в центрі завершено навчання на дводенному тематичному постійно діючому семінарі «Ділова українська мова у сфері державного управління: державна мовна політика , норми літературної мови і мовний етикет» для працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, виконавчих апаратів обласної та районних рад органів державної влади, рад об’єднаних територіальних громад. Навчанням охоплено 43 слухачі.

Слухачі семінару мали можливість ознайомитись з основними вимогами до мови документів, стилями сучасної української літературної мови, соціально-культурними і етнокультурними чинниками ділового спілкування, особливостями слововживання в діловому мовленні. А також не менш важливим для них були питання, які стосувались основних змін в українському правописі,  дотримання правил етикету в офіційно-діловому спілкуванні та питання  Концепції державної мовної політики в Україні.

Вимоги до якісного і доступного подання прес-службами перебігу впровадження реформ

13 лютого 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Вимоги до якісного і доступного подання прес-службами перебігу впровадження реформ» для представників прес-служб, працівників з питань роботи із ЗМІ структурних підрозділів обласної та апаратів районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад, які ведуть питання роботи із ЗМІ. Навчанням охоплено 27 слухачів.

Цей семінар проводився з метою налагодження поглиблення теоретичних знань та практичних умінь державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо організації проведення роботи із ЗМІ.

Навчання провів викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозької академії», журналіст, медіатренер Голубєв Віталій Юрійович. Основними формами занять на семінарі були: міні-лекція, робота в малих групах, практичне заняття, лекція-дискусія, обмін думками, досвідом.

Організаційна та кадрова робота у органах місцевого самоврядування

12 лютого 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар "Організаційна та кадрова робота у органах місцевого самоврядування" для керівників організаційних відділів та відділів кадрової роботи в органах місцевого самоврядування, навчанням охоплено 53 слухачі.

Цей семінар проводився з метою налагодження організаційно-масової. інформаційної та кадрової роботи в місцевих органах влади в умовах реформування суспільства суспільства і держави, утвердження розуміння необхідності побудови європейської моделі місцевого самоврядування, принципів підбору персоналу на службу в органи місцевого самоврядування та його розвитку.

Навчання провели провідні фахівці відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації, Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, штатні працівники та викладачі центру, які мають досвід практичної роботи з кадрових питань та володіють нормативно-правовою базою чинного законодавства.

Сучасні тенденції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті

На базі центру протягом 7-8 лютого у рамках проекту «Сучасні тенденції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті» відбулась міжнародна науково-практична конференція на тему «SMART – технології в сучасній освіті. Розвиток освіти у форматі Концепції «Нова українська школа» До програми конференції був включений дводенний тематичний короткостроковий семінар для керівників управлінь, відділів освіти апаратів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, та рад об’єднаних територіальних громад у якому взяли участь 30 слухачів

Метою реалізації семінару є поглиблення теоретичних і практичних знань щодо техніки комунікації та організації управління розвитком освіти у форматі Концепції «Нова українська школа». Основні тенденції розвитку освіти - нові  методи навчання учнів та дорослих в умовах «Нової української школи»; методи корпоративного навчання дорослих.

Арсенал засобів прес-служби

7 лютого у центрі завершено навчання слухачів на тематичному короткостроковому семінарі «Арсенал засобів прес-служби» представників прес-служб, працівників з питань роботи із ЗМІ структурних підрозділів обласної та апаратів районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад, які ведуть питання роботи із ЗМІ. Навчанням охоплено 30 осіб.

Слухачі семінару мали можливість ознайомитися із особливостями роботи прес-служб, типовими помилками при комунікації з громадськістю та практичними порадами щодо організації ефективної співпраці з журналістами.

Перед слухачами виступив журналіст та телеведучий телеканалу «Еспресо TV» Богдан Буткевич, який розповів про власний досвід роботи із прес-службами, помилками представників прес-служб, які негативно впливають на поширення інформації і як уникати подібних ситуацій.

На завершення семінару слухачі мали можливість не лише послухати цікаві і змістовні поради, але і обмінятися досвідом, поставити питання та отримати на них відповіді.

Навчання  з питань надання стратегічного планування, місцевого економічного розвитку та розробки заявок на отримання грантів

5 лютого 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій вперше відбувся тематичний короткостроковий семінар «Проектний менеджмент в діяльності органів місцевого самоврядування» для працівників відділів економіки органів місцевого самоврядування. Навчанням охоплено 33 слухачі.

Цей семінар проводився з метою теоретично-методологічних знань та практичних навиків щодо розробки проектних заявок на отримання грантів, пошуку коштів, стратегічного планування та місцевого економічного розвитку.

Заняття проводять науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного унііверситету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – консультанти Івано-Франківського регіонального відділення асоціації міст України