ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Травень 2014

Центр долучився до обговорення реформи децентралізації державного управління

29 травня на семінарі-нараді працівників виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, депутатів міської ради та активістів громадських організацій обговорено урядові реформи децентралізації державного управління і розвитку місцевого самоврядування та проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади). З доповіддю щодо суті урядових реформ та пропонованих урядом змін до Конституції України виступив директор центру Богдан Волошинський. Присутні жваво обговорювали шляхи реформування місцевого самоврядування на рівні територіальних громад, районів та регіонів, погодившись, що теперішня діяльність місцевих органів влади потребує удосконалення, а ресурсна база органів місцевого самоврядування – зміцнення шляхом перерозподілу коштів Державного і місцевих бюджетів.

Презентація електронного видання

28 травня 2014 року у приміщенні центру підвищення кваліфікації відбулась презентація книги Володимира Кушнірюка «Етикет невербальної комунікації державного службовця».

Директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Богдан Іванович Волошинський представив гостям автора видання Володимира Михайловича Кушнірюка – кандидата психологічних наук, викладача кафедри державного управління та місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. За період викладацької діяльності в центрі підвищення кваліфікації управлінських кадрів (з 2008 року по даний час) автором підготовлено ряд публікацій, які окреслили сферу його професійних інтересів – етика та етикет в системі державної служби, комунікативна активність державних службовців, організація діяльності державних службовців, психологія управління. Власне ці зацікавлення, а саме, пошук ефективних шляхів невербальних формул комунікативної взаємодії, а також особистий досвід, здобутий в науково-навчальній роботі, і став поштовхом до створення книги «Етикет невербальної комунікації державного службовця».

«Завдання у нового посібника – глобальні: окрім власне навчальної функції, презентоване видання спрямована на пробудження високих моральних якостей, які  важливі при виконанні державними службовцями професійних обов’язків», - зазначив автор. На його думку, знання невербальної комунікації важливі не лише для державних службовців, а й для кожного, хто прагне розуміти себе й співрозмовника.

Праця Володимира Михайловича – не перший посібник, яка присвячений питанням професійної етики та організації діяльності державних службовців, але стане першим електронним виданням у творчому доробку автора.

Заступник директора центру Любомир Васильович Бойчук розповів учасникам заходу  про роботу над створення електронної версії видання, про підбір ілюстрацій відповідно до викладеного матеріалу і продемонстрував технічні можливості електронної книги. Презентоване видання надасть можливість самовдосконалюватися різним категоріям слухачів, які цікавляться правилами поведінки в професійній діяльності, але особливо корисним стане для учасників II туру конкурсу «Кращий державний службовець». А передумови для цього автором створені: це й «легкий» стиль книги, і цікавий виклад матеріалу.

Найбільша насолода у житті – це людське спілкування, а спілкування з такою непересічною людиною, як Володимир Михайлович, стало насолодою для душі і натхненням для наукової праці для усіх присутніх на презентації.

На завершення зустрічі автор подарував колегам, представникам влади, читачам обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, аспірантам, друзям і учасникам II туру конкурсу «Кращий державний службовець» примірники своєї електронної книги .

Навчання учасників ІІ туру «Кращий держслужбовець»

28 травня 2014 року у центрі проводиться навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Актуальні питання удосконалення діяльності державних службовців» для керівників і спеціалістів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, які є учасниками ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в області.

До викладання на семінарі залучені: члени організаційного комітету конкурсу, науково-педагогічні працівники  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу,  керівники Управління державної служби Головного управління державної служби України в Івано-Франківській області та управління соціально-економічного розвитку департаменту економіки облдержадміністрації і центру підвищення кваліфікації.

Для слухачів семінару центром разом із Управлінням державної служби Головного управління державної служби України в Івано-Франківській області підготовлено  довідник учасника другого туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»  та компакт-диск  на допомогу учасникам ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

На завершення семінару відбудеться  презентація електронного видання Кушнірюка В.М. «Етикет невербальної комунікації державного службовця».

На Прикарпатті завершується реалізація проекту з вивчення та адаптації європейського досвіду менеджменту у місцевих органах влади

21 – 23 травня 2014 року в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) у рамках проекту «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах» проводиться завершальний третій семінар на тему  «Управління часом та самоменеджмент»  для молодих працівників районних державних адміністрацій, які активно беруть участь у проведенні фахових конкурсів. Цільова група проекту включає 26 учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2011-2013 років та конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

Протягом попередніх двох семінарів слухачами вже опановано такі теми:

·     «Управління персоналом» (29-31 січня);

·     «Організація роботи в команді» (19-21 березня).

До проведення занять на кожному з семінарів залучалися доктор Юрген Вальхсхьофер, який має чималий досвід як наукової і викладацької, так  і  практичної  роботи  управлінця (впродовж  18 років був бургомістром міста Дінкельсбюль у Баварії), а також провідні науково-педагогічні працівники вищих начальних закладів м. Івано-Франківська та управлінці-практики  місцевих органів виконавчої влади області.

 Зокрема, заняття зі слухачами вже проводили:

Віктор Петренко – директор Інституту післядипломної освіти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор економічних наук, професор;

Світлана Онищук - начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в області, кандидат наук з державного управління;

Василь Даниш – заступник начальника управління майна спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради, магістр державного управління.

На останньому семінарі 21 травня розглянуто також актуальні питання політичної та адміністративної реформ в Україні, обговорено проблеми формування корпоративної культури та етики у державних органах. Заняття проводили:

Іван Монолатій – професор кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор політичних наук;

Ольга Радченко – доцент кафедри філософії та соціології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат філософських наук;

Галина Дичковська – доцент кафедри філософії та соціології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат філософських наук;

Богдан Волошинський – директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій, магістр державного управління.

Протягом 22-23 травня доктор Юрген Вальхсхьофер проводить тренінгові заняття за тематикою самоменеджменту службовця та застосування інструментів тайм-менеджменту у роботі сучасного управлінця.

23 травня буде підбито підсумки реалізації проекту та вручено сертифікати його учасникам.

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації

19 – 30 травня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить двотижневе навчання за  професійною  програмою підвищення кваліфікації спеціалістів Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області.

Навчання  проводиться відповідно до договору, укладеного з Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області, з метою поглиблення  у спеціалістів знань про сучасну організацію влади та здійснення державного управління в Україні, зміни в антикорупційному та бюджетному законодавстві України, про особливості проведення контрольно-ревізійних заходів; набуття і оволодіння індивідуальними та груповими навичками успішної професійної діяльності.

До проведення занять залучені провідні науково-педагогічні працівники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, фахівці – практики Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, представники правоохоронних органів, що здійснюють у межах своєї компетенції заходи щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

Навчанням охоплено 25 слухачів.

Презентація Бібліотеки автора

15 травня 2014 року в центрі в рамках постійно діючого семінару «Ділова українська мова у сфері державного управління» відбулася презентація «Електронної бібліотеки автора Пахомова В.М.«Ділова українська мова».

Пахомов Володимир Миколайович, доцент кафедри соціальних комунікацій та права Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат філологічних наук, автор понад 100 публікацій, серед них 26 книжкових видань, у тому числі 16 одноосібних. Професійний девіз Володимира Миколайовича: Ні дня без нового / Вік живи – вік учись.

Директор центру Богдан Волошинський розповів учасникам заходу про сучасні підходи до організації навчання управлінських кадрів, які на сьогоднішній день поєднують перевірені часом навчальні методи з новими інформаційними технологіями, які активно впроваджуються в центрі.

Презентована добірка видань з ділової української мови автора Пахомова В.М. адресована саме державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування, які на сучасному етапі державотворення вважаються носіями культурно-мовної автентичності нації. У новому електронному виданні не тільки репрезентовано видання автора попередніх років, які не втратили актуальності, але й представлено нові видання, які вперше побачать свого читача.

«Ідея створення електронної бібліотечки моїх видань належить центру підвищення кваліфікації з яким я співпрацюю з 01 жовтня 2000 року. В процесі багаторічної співпраці мною розроблено ряд навчально-методичних матеріалів з ділової української мови та діловодства для державних службовців, а також  організовано постійно діючий тематичний семінар «Ділова українська мова у сфері державного управління», – зазначив Володимир Миколайович.

Новий інформаційний продукт продемонстрував присутнім заступник директора центру Любомир Бойчук. Він відзначив  унікальність нового видання , яке полягає в тому, що воно об'єднало традиційні методи створення друкованого видання і нові способи доставки користувачу інформації. Програмна мета видання – досягнення якісно нового рівня повноти й оперативності задоволення інформаційних потреб слухачів у знаннях з ділової української мови та діловодства.

Привітати презентанта прийшли представники влади та працівники центру. На завершення зустрічі всім учасникам подаровано компакт-диски «Електронної бібліотеки «Ділова українська мова».

 

Виставка до Днів Європи

14 травня у центрі розпочалися заходи в рамках відзначення Днів Європи в Україні.

Для спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій, VII категорія посад, які навчаються за професійною програмою підвищення кваліфікації, відбулася презентація тематичної книжкової виставки «Дні Європи в Україні».

Виставка включає навчально-методичну літературу і тематичні збірники,  які висвітлюють основні етапи історії та  розвитку європейської інтеграції, знайомлять користувачів з європейськими цінностями, до яких належать повага до людської гідності, свобода, демократія, верховенство права, повага до прав людини, у тому числі до прав меншин, стійкий розвиток і вільний ринок.

Протягом трьох днів виставка збере не тільки тих, кого цікавлять питання Європейського Союзу, але й стане живим епіцентром зустрічей та обміну думками тих, кого цікавлять демократичні цінності, громадянське суспільство, збереження традицій та  європейська  система освіти .

 

Під  час інформаційного заходу були присутні Волошинський Богдан Іванович, директор центру та  Мазур Зіновій Богданович, заступник начальника відділу євроінтеграції та інвестицій управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій обласної державної адміністрації.

"Ділова українська мова у сфері державного управління" 2 група

З 12 по 15 травня 2014 року в центрі навчаються працівники апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, виконавчих апаратів обласної і районних рад, міськвиконкомів, органів державної влади на тематичному постійно діючому семінарі «Ділова українська мова у сфері державного управління».

Програма семінару допоможе слухачам засвоїти основні лексичні, граматичні й стилістичні норми офіційно-ділового стилю, уникнути найпоширеніших помилок у діловому мовленні та підвищити рівень ділового документування у сфері державного управління.

До проведення занять залучені як науково-педагогічні працівники, так і управлінці-практики.

Уперше слухачам семінару буде презентовано новий випуск «Електронної бібліотеки автора», який включає видання 2008-2014 років авторства В.М. Пахомова, доцента кафедри соціальних комунікацій та права Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Навчання керівників служб персоналу структурних підрозділів ОДА та РДА

На базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації проходить тематичний короткостроковий семінар «Проходження та припинення державної служби» для керівників служб персоналу структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

Навчання проводять провідні фахівці відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації, Управління державної служби Головного управління державної служби України в Івано-Франківській області, штатні працівники та викладачі центру, які мають досвід практичної роботи з кадрових питань та володіють нормативно-правовою базою чинного законодавства.

Слухачі семінару знайомляться з питаннями проходження та припинення державної служби згідно чинного та нового законодавства про державну службу, здійсненням заходів з реорганізації структури органів виконавчої влади, питанням запобігання та протидії корупції та змінами у законодавстві про державну службу та службу в органах місцевого самоврядування.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару розроблений роздатковий матеріал з даних питань програми семінару.

Організація електронного документообігу

6 - 7 травня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить тематичний короткостроковий семінар «Організація електронного документообігу» для працівників структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій, виконавчих апаратів районних рад.

Під час семінару розглядаються актуальні технологічні і правові питання впровадження електронного документообігу, електронних документів та електронного цифрового підпису, ролі і місця електронного документообігу у підвищення ступені готовності до запровадження системи електронного врядування. Зазираючи в майбутнє, уже сьогодні можна стверджувати: лише глобальне застосування технології електронного безпаперового документообігу, яка об’єднує в єдиній мережі органи влади, у змозі забезпечити швидкий цілісний обмін документами, що ведеться за єдиними оптимальними правилами й регламентами, об’єднує всі типи документів (у тому числі ті, що містять інформацію з обмеженим доступом), скеровується єдиною загальнодержавною довідниковою базою, актуальність якої постійно підтримується на належному рівні, та забезпечує реальні можливості для зміни філософії організації роботи органів влади внаслідок відходу від практики контролю формального виконання документів і запровадження аналізу ступеня досягнення результату та якості кінцевого продукту.

Для слухачів центром підготовлено і презентовано компакт-диск із випуском 58/12 довідково-інформаційної серії «Основи організації електронного документообігу».

Навчання з підготовки спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах

05 - 07 травня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить тематичний короткостроковий семінар «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей,  які опинилися у складних життєвих обставинах» для працівників районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Метою проведення семінару є  забезпечення  необхідного рівня знань та навичок професійної  діяльності  соціальних працівників щодо особливостей організації та проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.

До викладання запрошені фахівці Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Івано-Франківського обласного центру зайнятості; служби у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради; департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та департаменту соціальної політики управління соціального захисту населення обласної державної адміністрації; Управління МВС в Івано-Франківській області; академічний викладач, мовознавець, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Навчанням охоплено 33 слухачів.