ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Травень 2019

Навчання з питань удосконалення діяльності державних службовців

З метою забезпечення у працівників структурних підрозділів Управління Держпраці в Івано-Франківській області поглиблення теоретичних знань про засади державного управління та державної служби, пенсійне забезпечення державних службовців, службові конфлікти, службову мораль і етику, етичну культуру і норми поведінки державного службовця, формування практичних навиків підготовки і проведення ефктивного спілкування з відвідувачами державних органів 30 травня центр проводив тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання удосконалення діяльності державних службовців». Навчанням охоплено 26 керівників і спеціалістів структурних підрозділів. Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Зіновія Карпенко, професор, доктор психологічних наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – практики стали провідними фахівцями семінару. Висвітлювалися питання щодо службових конфліктів та способів їх розв’язання, профілактики мобінгу, пенсійне забезпечення державних службовців, підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, а також стосовно стратегії та техніки ефективного спілкування в професійному середовищі.

Навчання з питань комунікативних технологій

28 та 29 травня з метою оновлення та набуття теоретичних та практичних знань щодо техніки комунікації, організації і проведення ділових нарад, зустрічей, мистецтва ведення переговорів та презентації публічних виступів в центрі пройшли навчання дві групи працівників Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області на одноденному тематичному короткостроковому семінарі «Комунікативні технології та взаємодії у сфері публічного управління». Навчанням охоплено 50 фахівців – слухачів центру.

До викладання запрошено науковця Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидата психологічних наук, доцента, Кушнірюка В.М. та викладача – практика, заступника директора центру з науково-методичної роботи  Бойчука Л. В. 

 

Організація мобілізаційної роботи

28 травня на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації проводився тематичний короткостроковий семінар «Організація мобілізаційної роботи» для працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та рад об’єднаних територіальних громад, які відповідають за організацію мобілізаційної роботи. Всього навчанням охоплено 36 слухачів.

Перед слухачами семінару виступив Крецул Валерій В’ячеславович, радник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, який наголосив на важливості виконання заходів щодо організації мобілізаційної роботи на місцях і в області в цілому.

До проведення навчання залучені провідні фахівці сектору мобілізаційної роботи та сектору оборонної роботи апарату облдержадміністрації та фахівці  відділу військового обліку та бронювання обласного військового комісаріату. 

Слухачі семінару мали можливість обговорити порядок проведення Генеральним штабом Збройних Сил України стану військового обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях області. Вони також обговорювали поставлені перед ними завдання щодо організації моброботи в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, державних підприємствах, установах і організаціях у 2019 році. 

 

Навчання фахівців соціальних служб області

27 травня з метою забезпечення у спеціалістів районних і міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальних працівників рад об’єднаних територіальних громад необхідного рівня знань щодо особливостей організації та проведення соціальної роботи з питань створення та соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу в центрі пройшла навчання група з 27 спеціалістів районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальних працівники рад об’єднаних територіальних громад на тематичному короткостроковому семінарі «Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування». 

Заняття із слухачами проводили фахівці – практики Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації. 

 

Завершення навчання  за професійною програмою підвищення кваліфікації

24 травня в центрі завершила своє навчання ще одна група слухачів центру за двотижневою програмою підвищення кваліфікації. Перша група спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій категорії посад «В» розпочала своє навчання в лютому поточного року та на весні відновила освітній процес на другому тижні професійної програми. 24 державних службовця успішно склали підсумкове комп’ютерне тестування та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка.

Професійна програма для посадовців виконавчих органів влади складалася з 14 освітніх модулів: державного управління та державної служби, територіальної організації влади в Україні, правового забезпечення державної служби  в Україні, європейської та євроатлантичної  інтеграції України, політології та гуманітарної і соціальної політики, управління регіональним економічним розвитком, запобігання і протидії корупції, організаційних та психологічних основ управління, службового діловодства, організації діяльності державного службовця, взаємодії з громадськістю та розвитку громадянського суспільства, впровадження системи управління якістю відповідно до стандарту ДСТУ  ISO  9001 – 2001 в органах виконавчої влади, електронного урядування, лідерства на державній службі. Науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а також фахівці - практики органів виконавчої та територіальних органів виконавчої влади області стали викладачами професійної програми.

 

Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

Відповідно до плану - графіка навчань 22 травня в центрі пройшов тематичний короткостроковий семінар «Механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми. Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» для працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та соціальних працівників рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Навчанням охоплено 20 слухачів. 

На семінарі розглядалися питання щодо законодавчих аспектів організації соціальної  роботи у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організації, методології, планування та надання соціальних, медичних послуг сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, державних соціальних допомог незахищеним верствам населення, у тому числі через насильство у сім’ї, жорстоке поводження, торгівлю людьми.

Слухачів забезпечено підбіркою методичних матеріалів, рекомендованих до тематики семінару. 

 

Навчання з питань діяльності архівних установ області

 

 

 

 

 

З метою забезпечення у начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міськвиконкомів, державних службовців категорії посад «Б» та посадових осіб місцевого самоврядування V-VІІ категорій посад 21 травня центр проводив тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання діяльності архівних установ області». 

Група складалася з 25 працівників архівних відділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів та рад об’єднаних територіальних громад. На одноденному семінарі охоплювалися питання щодо забезпечення збереженості документів в архівних установах області, основних вимог до системи облікових документів, складання номенклатури справ та формування справ в установах, порядку визначення вартості та надання платних послуг архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, виконання довідок та їх  оформлення,  витребування документів з установ та архівних відділів районних та міських рад для оформлення довідок МЗС, сучасних тенденцій у створенні, облікуванні, зберіганні та наданні доступу до цифрових копій фонду користування  Національного архівного фонду. До викладання на семінарі запрошувались фахівці – практики, працівники Державного архіву Івано-Франківської області. 

 

Випуск першої групи  за професійною програмою підвищення кваліфікації

17 травня в центрі завершила своє навчання перша група слухачів центру  за двотижневою програмою підвищення кваліфікації. Група з 15 голів (заступників голів), секретарів сільських, селищних, міських рад та рад ОТГ, IV-V категорій посад, старост (в.о. старост) сіл, селищ, міст, що входять до рад ОТГ, керівників структурних підрозділів виконавчих комітетів селищних, міських рад та рад ОТГ фактично відкрила освітній процес у центрі в першому півріччі поточного року. 

Курс вивчення затверджених модулів професійної програми включав питання щодо територіальної організації влади, місцевого самоврядування в Україні, правового забезпечення служби в органах місцевого самоврядування, Європейського вектору української геополітики, запобігання і протидії корупції в органах місцевого самоврядування, управління місцевими фінансами та бюджетом, повноважень та функцій органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту населення, мобілізаційної підготовки та мобілізації, основ місцевого економічного розвитку та демократичного врядування, організаційних та психологічних основ управління, адміністративної культури, організації роботи органів  місцевого самоврядування, адміністративних послуг та е-врядування  у місцевому самоврядуванні, земельного законодавства України та правового регулювання відносин у сфері охорони навколишнього середовища, актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування.

Викладачами центру для слухачів професійної програми стали науковці освітніх закладів області: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а також фахівці органів виконавчої влади та посадовці – практики  місцевого самоврядування області, активісти суспільного життя Прикарпаття.

Слухачі центру, посадові особи місцевого самоврядування, успішно склали підсумкове комп’ютерне тестування та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка.

 

Навчання з питань удосконалення діяльності державних службовців

З метою забезпечення у працівників структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області необхідного рівня знань нормативно-правових актів з питань державної служби та щодо професійної діяльності виконавця і посадової особи органів державної виконавчої служби 16 травня центр проводив тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання удосконалення діяльності державних службовців». Навчанням охоплено 50 керівників і спеціалістів структурних підрозділів Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області. 

Зіновія Карпенко, професор, доктор психологічних наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – практики Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області  стали викладачами семінару. Висвітлювалися питання щодо службових конфліктів та способів їх розв’язання, профілактики мобінгу, порядку виконання рішень про стягнення аліментних платежів, реалізації арештованого майна, особливостей застосування вимог ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження»,  запобігання і врегулювання конфлікту інтересів в органах державної влади, підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, а також стосовно стратегії та техніки ефективного спілкування в професійному середовищі

 

Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах – що нового?

З метою оновлення та набуття теоретичних та практичних знань щодо дотримання техніки та методики організації бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах у відповідності до вимог чинного законодавства і специфіки діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також у відповідності до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі та в умовах реформи децентралізації фінансової системи держави 14 – 15 травня 2019 року в центрі проводився тематичний короткостроковий семінар «Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах» для 55 головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку управлінь і відділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій. 

Фахівці – практики висвітлювали питання щодо правових та практичних аспектів використання електронної системи публічних закупівель, змін та доповнень до складання фінансової звітності в органи Державної казначейської служби України, проблемних питань запровадження та функціонування програмно-апаратних комплексів «Е-звітність» та системи дистанційного обслуговування, звітності по єдиному соціальному внеску в органи Державної фіскальної служби України в області: нарахування, сплата, формування і подання звітності, впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади, складання номенклатури справ діяльності бухгалтерської служби, соціально-трудових відносин у бюджетній установі, а також  щодо коштів фонду соціального страхування України та його звітності. 

 

Вручення грамоти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 травня колектив центру отримав грамоту «За зразкове виконання службових обов’язків» за підписом голови НАДС  К.О. Ващенка. Директору центру Слободяну Л.Я. вручала нагороду начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, професор кафедри публічного управління та адміністрування Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор наук з державного управління, заслужений юрист України, Онищук С. В.. 

У своїй промові Світлана Василівна відзначила високі досягнення центру у сфері надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації посадовців Прикарпаття та побажала колективу центру щастя, міцного здоров’я, душевного спокою, Божої благодаті і допомоги у всіх добрих справах та подальших успіхів на освітянській ниві.

 

Основні акценти роботи із зверненнями громадян

З метою поглиблення теоретичних знань та практичних умінь державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо організації проведення роботи із зверненнями громадян 07 травня центрі пройшла навчання друга група фахівців, які ведуть питання роботи із зверненнями громадян на тематичному короткостроковому семінарі «Робота із зверненнями громадян у місцевих органах влади». Навчанням охоплено  47 спеціалістів з питань роботи із зверненнями громадян апаратів районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад. 

До викладання на семінарі запрошено фахівців – практиків: працівників центру, начальника відділу роботи із зверненнями громадян апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації, магістра державного управління, Балкову Л. В., а також асистента кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидата  наук з соціальних комунікацій Пристай Г. І.